Krimi

Řidič na Sokolovsku měl úmyslně najet do dvou lidí. Hrozí mu 12 let

Naprosto nepochopitelně se zachoval 45letý řidič na Sokolovsku. Dotyčného totiž nebavilo stát v koloně, proto vjel do protisměru, kde srazil nejen muže řídícího dopravu, ale poté také jeho spolupracovníka, uvedla policie. Šoférovi hrozí až 12 let ve vězení.

Událost se stala v pondělí krátce po poledni v obci Krásno na Sokolovsku. Pětačtyřicetiletý řidič jel ve směru na Bečov nad Teplou, kvůli krátkodobému uzavření vozovky však musel zastavit v koloně. To ho brzy přestalo bavit.


"Po krátkém stání s vozem z kolony vyjel do protisměru a dojel až k 45letému muži, který v reflexním oděvu zajišťoval uzavření a neprůjezdnost silnice pro veškerou dopravu. Když dojel před muže stojícího v jízdní dráze jeho auta, tak se měl vysokou rychlostí rozjet proti němu a narazit do jeho nohou,“ popsala situaci policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

Související obsah


Sražený muž přepadl horní polovinou těla přes kapotu a poté skončil mimo vozovku. Řidič měl poté zastavit a s dotyčným prohodit několik slov. Podle policistů se však znovu rozjel poté, co zjistil, že poškozený si přivolává lékařskou pomoc a policii.


"V jízdní dráze mu však stál 54letý spolupracovník sraženého muže, který se mu snažil zabránit v opuštění místa. Řidič však při popojíždění opakovaně narážel vozem do jeho těla až do doby, než byl muž donucen odstoupit z jízdní dráhy jeho auta,“ doplnila Krejčí.


Šofér následně z místa ujel. Policistům se ho však po krátké době podařilo zadržet poblíž Bečova nad Teplou. Sražený muž skončil v nemocnici. Druhý se nezranil.

Související obsah

 
Kriminalisté v úterý obvinili řidiče z pokusu o těžké ublížení na zdraví, kterého se měl dopustit opakovaně, a z výtržnictví.


"Obviněný byl už v minulosti několikrát soudně trestán, mimo jiné byl odsouzen za vraždu,“ uzavřela Krejčí. Řidič si na verdikt soudu počká v policejní cele. V případě prokázání viny mu hrozí až 12 let ve vězení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D10 zablokovala hromadná nehoda, jedna žena skončila v nemocnici

Dálnice D10 byla na 58. kilometru ve směru na Turnov uzavřena. Policisté na místě vyšetřovali řetězovou dopravní nehodu šesti aut, která začala srážkou se zvěří. "Při nehodě byla zraněna jedna žena. Dálnice bude minimálně na 2 hodiny uzavřena," informovala policie na twitteru ve 21 hodin. Po 23. hodině se podařilo havarovaná vozidla částečně odklidit a komunikace byla opět průjezdná.

Píše se na Deník.cz