Krimi

Řidič na Sokolovsku měl úmyslně najet do dvou lidí. Hrozí mu 12 let

Naprosto nepochopitelně se zachoval 45letý řidič na Sokolovsku. Dotyčného totiž nebavilo stát v koloně, proto vjel do protisměru, kde srazil nejen muže řídícího dopravu, ale poté také jeho spolupracovníka, uvedla policie. Šoférovi hrozí až 12 let ve vězení.

Událost se stala v pondělí krátce po poledni v obci Krásno na Sokolovsku. Pětačtyřicetiletý řidič jel ve směru na Bečov nad Teplou, kvůli krátkodobému uzavření vozovky však musel zastavit v koloně. To ho brzy přestalo bavit.


"Po krátkém stání s vozem z kolony vyjel do protisměru a dojel až k 45letému muži, který v reflexním oděvu zajišťoval uzavření a neprůjezdnost silnice pro veškerou dopravu. Když dojel před muže stojícího v jízdní dráze jeho auta, tak se měl vysokou rychlostí rozjet proti němu a narazit do jeho nohou,“ popsala situaci policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

Související obsah


Sražený muž přepadl horní polovinou těla přes kapotu a poté skončil mimo vozovku. Řidič měl poté zastavit a s dotyčným prohodit několik slov. Podle policistů se však znovu rozjel poté, co zjistil, že poškozený si přivolává lékařskou pomoc a policii.


"V jízdní dráze mu však stál 54letý spolupracovník sraženého muže, který se mu snažil zabránit v opuštění místa. Řidič však při popojíždění opakovaně narážel vozem do jeho těla až do doby, než byl muž donucen odstoupit z jízdní dráhy jeho auta,“ doplnila Krejčí.


Šofér následně z místa ujel. Policistům se ho však po krátké době podařilo zadržet poblíž Bečova nad Teplou. Sražený muž skončil v nemocnici. Druhý se nezranil.

Související obsah

 
Kriminalisté v úterý obvinili řidiče z pokusu o těžké ublížení na zdraví, kterého se měl dopustit opakovaně, a z výtržnictví.


"Obviněný byl už v minulosti několikrát soudně trestán, mimo jiné byl odsouzen za vraždu,“ uzavřela Krejčí. Řidič si na verdikt soudu počká v policejní cele. V případě prokázání viny mu hrozí až 12 let ve vězení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Píše se na Deník.cz