Zahraničí

Severní pobřeží Francie omezuje kvůli migrantům prodej pohonných hmot

Severní pobřeží Francie omezuje kvůli migrantům prodej pohonných hmot
Zdroj: Profimedia

Města podél severního pobřeží Francie ve čtvrtek omezila prodej pohonných hmot na 10 litrů na zákazníka, aby omezila nelegální migraci přes Lamanšský průliv. S odkazem na místní noviny o tom informuje agentura AFP.

"Nákup nebo prodej více než 10 litrů paliva - benzínu nebo nafty do příručních kontejnerů je zakázán," uvádí se v příkazu vydaném ve čtvrtek podle deníku La Voix du Nord.

Místní prefektura uvedla, že opatření je nezbytné vzhledem k rostoucí přítomnosti migrantů, kteří se snaží nelegálně přeplout do Británie. Vyhláška uvádí, že benzinové motory slouží k jednomu z nejčastějších způsobů, jak se dostat přes průliv.

Související obsah

Podle vyhlášky úřady od 1. ledna zaznamenaly více než 700 pokusů nebo úspěšných přechodů s tím, že dekret využívá všechny užitečné kroky, aby odradil, nebo zabránil organizování takových nezákonných a nebezpečných přechodů.

Za porušení opatření, které platí dva měsíce, lze uložit pokutu ve výši 135 eur (160 dolarů), která by se mohla zvýšit na 3 700 eur pro více pachatelů. V pondělí zaznamenaly britské úřady nový rekord 430 příchozích migrantů.

BBC uvedla, že zatím se letos k britským břehům dostalo téměř 8 000 lidí na palubě asi 345 lodí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz