Zahraničí

Severní pobřeží Francie omezuje kvůli migrantům prodej pohonných hmot

Severní pobřeží Francie omezuje kvůli migrantům prodej pohonných hmot
Zdroj: Profimedia

Města podél severního pobřeží Francie ve čtvrtek omezila prodej pohonných hmot na 10 litrů na zákazníka, aby omezila nelegální migraci přes Lamanšský průliv. S odkazem na místní noviny o tom informuje agentura AFP.

"Nákup nebo prodej více než 10 litrů paliva - benzínu nebo nafty do příručních kontejnerů je zakázán," uvádí se v příkazu vydaném ve čtvrtek podle deníku La Voix du Nord.

Místní prefektura uvedla, že opatření je nezbytné vzhledem k rostoucí přítomnosti migrantů, kteří se snaží nelegálně přeplout do Británie. Vyhláška uvádí, že benzinové motory slouží k jednomu z nejčastějších způsobů, jak se dostat přes průliv.

Související obsah

Podle vyhlášky úřady od 1. ledna zaznamenaly více než 700 pokusů nebo úspěšných přechodů s tím, že dekret využívá všechny užitečné kroky, aby odradil, nebo zabránil organizování takových nezákonných a nebezpečných přechodů.

Za porušení opatření, které platí dva měsíce, lze uložit pokutu ve výši 135 eur (160 dolarů), která by se mohla zvýšit na 3 700 eur pro více pachatelů. V pondělí zaznamenaly britské úřady nový rekord 430 příchozích migrantů.

BBC uvedla, že zatím se letos k britským břehům dostalo téměř 8 000 lidí na palubě asi 345 lodí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz