Domácí

Změna v přídavku na dítě: Spočítejte si, kolik dostanete! KALKULAČKA

Změna v přídavku na dítě: Spočítejte si, kolik dostanete! KALKULAČKA
Zdroj: Getty Images

Přídavky na děti se od července zvyšují. Nárok by tak na ně mohlo získat mnohem víc rodin. Co to konkrétně znamená pro vás? To si můžete spočítat v kalkulačce, kterou najdete v tomto článku!

Poslanci v červenci schválili zpětně na období od 1. července letošního roku zvýšení přídavků na děti. Okruh těch, kteří na ně dosáhnou, se pak také rozšiřuje. A to až o dvojnásobek.

Přídavky by se podle novely měly zvednout o 26 procent. Zároveň pořád zůstává i motivační výměra pro pracující rodiny. Ta dosud činila 300 korun, ale nově je navýšena na 500 korun.

Související obsah

Ve Sněmovně zároveň podpořili návrh, díky kterému se výdělek ze studentské praxe nebo brigády nebude započítávat do posuzovaného příjmu celé domácnosti. Nově tak na přídavky na dítě budou mít nárok už rodiny s příjmem do 3,4násobku životního minima.

"Nyní už nic nestojí v cestě tomu, aby se znatelně zvýšily rozpočty mnoha pracujících rodin s dětmi. Senát návrh vrátil jen s drobnými úpravami technického charakteru. Poslanecká sněmovna proto bez problémů senátní verzi odsouhlasila," řekla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Novelu zákona v úterý podepsal i prezident Miloš Zeman.

Jestli na přídavek dosáhnete i vy, případně o kolik se vám zvýší, si můžete spočítat v této kalkulačce:

Zdroj: Penze.cz - Vpoet pdavk na dti

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz