Krimi

Opilá cizinka měla v Plzni pořezat sebe i dceru. Hrozí jí až 10 let vězení

Opilá cizinka měla v Plzni pořezat sebe i dceru. Hrozí jí až 10 let vězení
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Plzeňští kriminalisté obvinili 38letou ženu z trestného činu opilství. Dotyčná měla loni v červenci pořezat sebe i svou nezletilou dceru v době, kdy byla opilá. Hrozí jí až 10 let vězení.

Případ se odehrál loni na začátku července. Tehdy policisté i záchranáři vyjížděli do jednoho z bytových domů v Puškinově ulici v Plzni. Sousedka tam totiž slyšela křič a pláč, a proto raději přivolala pomoc.


"Pod vlivem alkoholu chtěla žena usmrtit sebe i svou dceru. Sobě i jí svým jednáním způsobila řezná poranění,“ informovala v pátek policejní mluvčí Ivana Jelínková.

Související obsah


Případem se začali zabývat kriminalisté, kteří po více než roce 38letou cizinku obvinili ze zločinu opilství. "Vyšetřování bylo komplikované, a to zejména s ohledem na vypracování několika znaleckých posudků, které bylo třeba následně prostudovat, aby mohli kriminalisté případ řádně objasnit,“ vysvětlila Jelínková.


Podle policistů ze znaleckých posudků vyplynulo, že žena se protiprávního jednání dopustila ve stavu nepříčetnosti. Cizinka totiž vyšetřovatelům po jejich příjezdu na místo v loňském červenci nadýchala jedno promile alkoholu.


Dceru odvezli poté záchranáři do nemocnice, její matku na chirurgii a po ošetření na psychiatrické oddělení. V případě prokázání viny soudem hrozí ženě až 10 let vězení.

Pražští kriminalisté vyšetřují konflikt dvou mužů. Ten se zvrtnul v útok nožem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz