Domácí

Komplikace na D11 trvají! Za uzavírku bez povolení musí padnout pokuty, zní z ministerstva

Na dálnici D11 i v pondělí probíhají práce na demolici mostu u Horních Počernic, provoz by měl být obnoven během dne. Policie odklání dopravu a varuje před nebezpečím dopravního kolapsu, na objízdných trasách se v pondělí ráno začaly tvořit kolony. Ministerstvo dopravy chce kvůli uzavírce, která již není platná a povolená, vyvodit důsledky, viník by měl podle ministra dostat pokutu.

Provoz na dálnici D11 je i v pondělí ráno výrazně omezen kvůli demolici mostu u Prahy. Silničářům se i přes veškerou snahu komunikaci před ranní špičkou zprovoznit nepodařilo.

Policisté dálnici uzavřeli, provoz ve směru na Prahu je odkláněn na EXITu 25, nákladní vozidla nad 12 tun jsou odkláněna už na EXITu 39.

  

Už o víkendu se kvůli demolici tvořily na dálnici a objízdných trasách dlouhé kolony. V pondělí ráno se podle informačního portálu Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD ČR) řidiči na objízdné trase zdrží kolem 35 minut.

"Z původní povolené 16hodinové uzavírky je uzavírka dlouhá minimálně 43 hodin. Bohužel uzavírka postihne ranní špičku. Pokud můžete, vyhněte se této oblasti. Omluva všem řidičům," zveřejnil generální ředitel ŘSD ČR Radek Mátl v pondělí ráno na sociálních sítích.

Související obsah

Kolem desáté hodiny dopoledne TSK Praha začala s odklízením ochranné zeminy, která chránila vozovku před poškozením.

"Momentálně nezbývá něž vyčkat dokončení akce TSK hl.m. Praha, v jejíž správě nadjezd je, aby mohla být dálnice otevřena," informovalo ŘSD ČR.

Ministerstvo dopravy informovalo, že uzavírka již nemá platné povolení, v rámci zákonných možností podalo podnět k zahájení řízení o finančním potrestání viníka pokračující nedovolené uzavírky.

"Uzavírka na D11 musí co nejrychleji skončit a viník tohoto již déle než 24 hodin trvajícího zpoždění na jedné z dopravních tepen republiky by měl nést odpovědnost. Děkuji zároveň Ředitelství silnic a dálnic, že situaci operativně řeší a ve spolupráci s policií pomáhají zmírnit následky vzniklé situace," sdělil ministr dopravy Karel Havlíček.

V pondělí se podařilo zprovoznit dálnici ve směru na Prahu. Více se dozvíte v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Kateřina Šimáčková zvolena soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Shromáždění Rady Evropy v úterý podle informací České justice zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) za Českou republiku. Šimáčková se stane třetím soudcem ESLP za Českou republiku. Úřadu se ujme po Aleši Pejchalovi, kterému končí mandát 31. října.

Píše se na Deník.cz