Zahraničí

Smrt při bungee jumpingu. Skočila bez jištění, zemřela ještě ve vzduchu

Tragicky skončil první pokus 25leté Yecenie Moralesové z Kolumbie skočit bungee jumping. Špatně pochopila signál od instruktora a z mostu se vrhla bez jištění. Osudovou chybu si s největší pravděpodobností těsně poté uvědomila, zemřela totiž ještě ve vzduchu na infarkt.

Yecenia Moralesová šla bungee jumping vyzkoušet se svým přítelem. Výprava za adrenalinem ale skončila obrovským neštěstím. Mladá Kolumbijka, která se živila jako právnička, skočila bez lana a zemřela.

Na tragédii, která se stala v polovině července, upozornil portál El Tiempo. Moralesová ještě nebyla zajištěná a špatně si vyložila signál instruktora. Ten byl určen pro jejího partnera, z mostu se vrhla ona.

Zřejmě hned poté si uvědomila, jak strašlivá chyba se stala. Pitva totiž ukázala, že zemřela ještě při pádu na infarkt. Snahy záchranářů jí pomoci byly bohužel marné.

Související obsah

"Žena už po našem příjezdu nevykazovala žádné známky života. Poskytli jsme první pomoc jejímu příteli, který se psychicky zhroutil," uvedla mluvčí záchranky.

Případem už se zabývají policisté. Provozovatel bumgee jumpingu vinu popírá. Za to, že si zemřelá spletla signál, prý nenese žádnou zodpovědnost. Moralesová měla minulý týden pohřeb ve svém rodném Medelíně.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc, nakoupilo samopaly bez tendru

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za nákup bez tendru. Zakázka se týkala nákupu pušek a samopalů pro Policii České republiky. "Ve všech třech případech zadavatel postupoval v jednacím řízení bez uveřejnění, tedy bez jakékoliv soutěže, aniž by byly splněny podmínky pro použití tohoto druhu zadávacího řízení. Celkem takto nakoupil 1 873 souprav zbraní," uvedl předseda ÚOHS Petr Mlsna.

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz