Počasí

V oblíbené destinaci Čechů začíná vlna veder, teploty překročí 40 °C!

Řecko, jednu z nejoblíbenějších dovolenkových destinací Čechů, zasáhne tento týden extrémní vlna veder. Tamější hydrometeorologický ústav už vydal varování, teploty totiž přesáhnou 40 stupňů Celsia. Itálii zase zasáhlo silné krupobití, poničilo mimo jiné stovky aut na dálnici.

Řecko čeká vlna veder, teploty mají v některých částech země vyletět až ke 43 stupňům. Tamní meteorologové mají obavy z fatálních následků, vydali proto výstrahu a nabádají k opatrnosti.

Jak upozornil portál Greek Reporter, rtutě teploměrů budou atakovat 40 stupňů už od nynějška. Vůbec nejhorší mají být ale dny od čtvrtka 29. července do úterý 3. srpna. Pozor si mají dát především lidé z regionu Épeiros, středního Řecka a Jónských a Egejských ostrovů. Země se v uplynulých dnech potýkala rovněž s požáry.

Podle meteorologů by se lidé měli vyvarovat jakýchkoli aktivit na přímém slunci, pohlídat si pitný režim a dohlédnout na starší příbuzné nebo známé.

Související obsah

S podobně extrémními teplotami se populární turistická destinace potýkala i v roce 1987. Kvůli vedrům tehdy zemřelo přibližně 1300 lidí. "Tato vlna veder bude podobná jako velká smrtelná vlna veder z 80. let. Tentokrát ale nebude mít tak tragické následky, za ty roky už jsme si na vyšší teploty zvykli," uvedl meteorolog Klearchos Marousakis.

Itálie se musí vyrovnávat s následky extrémního počasí už teď. Zemi v pondělí zasáhly bouřky s mimořádně silným krupobitím.

Masivní kroupy zdevastovaly stovky aut na dálnici A1 mezi Milánem a Neapolí, informoval portál Sky. Bouřka si vyžádala také několik zraněných, kroupy totiž rozbíjely i přední skla stojících vozů. Část dálnice dokonce museli uzavřít.

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz