Domácí

Letecký kanón i semtex. Češi nosí policistům i těžko uvěřitelné věci

Letecký kanón i semtex. Češi nosí policistům i těžko uvěřitelné věci
Zdroj: KŘP Jihočeského kraje/ KŘP Královéhradeckého kraje

Zbraňová amnestie se pomalu blíží ke konci, lidé tak ještě na poslední chvíli odevzdávají policii nejrůznější zbraně a střelivo. Jihočeští policisté se nestačili divit, když přijali letecký automatický kanón. Během amnestie narazili strážci zákona i na celou řadu dalších kuriozit.

Policie přijala automatický kanón do vojenského letadla ráže 30 x 115 mm v pondělí. Jedná se o kanón výrobce Nudelman-Richtěr NR-30. Ten se používal v mnoha sovětských letadlech jako MiG-16, MiG 21F či například v Suchoji Su-7 nebo Suchoji Su-22.

"Jihočeští policisté se s touto zbraní dlouho nesetkali, byť v rámci jednotlivých policejních ředitelství odevzdávají spoluobčané různé zbraně a munici," popsal mluvčí policie Milan Bajcura. Zbraň bude odeslána ke znaleckému zkoumání.

Zbraňová amnestie se rychle blíží ke konci. "Připomínáme, že doba na beztrestné odevzdání zbraní a střeliva je do soboty 31. července 2021 na kterémkoli policejním oddělení," doplnil Bajcura.

Zajímavým kouskem se pochlubili také policisté z Královéhradeckého kraje, kterým už bylo v rámci amnestie odevzdáno přes 200 zbraní.

Muž z Náchodska jim donesl vojenskou munici v podobě rozbušek, třecího zapalovače, semtexu, permonexu, světlic a střeliva různé ráže, které našel při vyklízení pozůstalosti.

"Policisté obvodního oddělení nález konzultovali s pyrotechnikem, který rozhodl, že předmět přijede zajistit a odveze k odborné likvidaci," popsala mluvčí policie Lucie Konečná.

Související obsah

Policie se již setkala s celou řadou kuriozit. Jednou z nich je i historický pevnostní kanón, který policistům odevzdal hradecký historický klub. Kanón se nacházel v prostorách předválečného hraničního opevnění, který klub vlastní.

Podobný případ zažili policisté už na jaře, kdy se majitel tanku a samohybné houfnice chtěl ujistit o jejich správném znehodnocení.

V Orlických horách odevzdali pevnostní kanón (7/2021):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz