Domácí

Útěk krokodýla je u konce, celou dobu se schovával na jednom místě!

Útěk krokodýla je u konce, celou dobu se schovával na jednom místě!
Zdroj: PČR

Od pondělního rána pátrali ostravští policisté po krokodýlovi, který utekl ze zahrady soukromého chovatele v Ostravě. Policisté pročesávali křoviny i blízkou řeku. Krokodýl se přitom celou dobu schovával ve sklepě chovatelova domu.

Plaz se ztratil ze zahrady soukromého chovatele v Ostravě na ulici Závodní už v sobotu. Dotyčný však jeho zmizení ohlásil až v pondělí ráno. Policisté zároveň varovali, že je plaz nebezpečný, hladový a je třeba si dávat pozor.

Pátrací akce trvala až do úterního večera, kdy krokodýla našla policie přímo ve sklepě domu, odkud plaz v sobotu utekl. "Krokodýl je zpět u svého majitele. Daleko neutekl, spíš se dobře schoval. Nakonec byl nalezen ve sklepě domu, ve kterém žije jeho chovatel," uvedla v úterý večer policejní mluvčí Eva Michalíková.

Související obsah

Policisté přitom ještě v úterý odpoledne informovali, že zvíře stále není k nalezení. "Policisté i nadále pokračují v rámci běžného výkonu služby v pátrání po krokodýlovi. Žádáme občany, aby v případě výskytu zvířete neprodleně kontaktovali policisty a nesnažili se o samotný odchyt," uvedla Michalíková odpoledne.

Tím však krokodýlí aféra zdaleka nekončí. Okolnosti chovu zvířete budou i nadále zajímat policisty a pracovníky veterinární správy.

Nevšední kontakt se zvířetem, které je obvykle k vidění jen v zoologických zahradách, mají za sebou už i olomoučtí hasiči. V březnu totiž vyjížděli k požáru rodinného domu v Klopině, i tam ve sklepě narazili na velkého krokodýla.

Hasiči v Olomouci jeli k požáru, čekal na ně třímetrový krokodýl. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz