Zahraničí

Britney bojuje za svobodu. Její nový právník žádá o změnu opatrovníka

Americká zpěvačka Britney Spears udělala krok ke své svobodě. Její nový právník předložil soudu další žádost o změnu opatrovníka. Vztah se současným zástupcem, jejím otcem, označil právník za nezdravý. Než se Britney dočká vrácení svéprávnosti, chce, aby její majetek spravoval odborník. Zpěvačka o svá práva přišla v roce 2008, když se psychicky zhroutila a skončila na psychiatrické klinice.

Malý krůček k vítězství –⁠ tak mnozí označili rozhodnutí soudu, že si může Britney Spears sama zvolit právníka. Matthew Rosengart zpěvačku zastupuje pouhé dva týdny a už se začíná činit.

Boj za navrácení svéprávnosti bude ještě chvíli trvat. Soud v Los Angeles ale od Rosengarta obdržel žádost o výměnu opatrovníka. Zpěvaččin otec, Jamie, který už 13 let roli opatrovníka zastává, svého postavení údajně zneužívá.

"Žádáme pana Spearse, aby upřednostnil potřeby své dcery před svými, ať už odvedl příkladnou práci, nebo jako opatrovník zklamal. Bez ohledu na to, zda pan Spears rezignuje dobrovolně, by tento soud měl pana Spearse odstranit a nahradit," prohlásil právní tým Britney.

Související obsah

Jedním z hlavních argumentů je, že Jamie Spears se ve financích nevyzná, a v 90. letech dokonce musel vyhlásit bankrot. Sám sobě vyplácí ze zpěvaččina jmění v přepočtu bezmála 400 tisíc korun měsíčně, což je zhruba o 90 tisíc méně, než kolik od něj Britney dostává jako "kapesné".

Zpěvačka přitom patří mezi nejlépe vydělávající ženy šoubyznysu. Ročně vydělá v přepočtu přes miliardu korun.

V žádosti také právní tým zpěvačky popisuje vztah Britney s otcem jako nezdravý. Popová hvězda podle právníků uznává, že před 13 lety bylo opatrovnictví třeba. Teď ale jejímu zdraví naopak škodí.

Kateřina Sejková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz