Domácí

Další obvinění za popálení dětí na táboře! Vyšetřování trvá už dva roky

Policie po dvou letech obvinila kvůli popálení tří dětí na dětském táboře na Plzeňsku i druhou vedoucí. Děti se zranily při nevydařeném chemickém pokusu.

Případ se stal v srpnu 2019 na příměstském táboře v Rokycanech na Plzeňsku. Hlavní vedoucí tábora se s vedoucí oddílu dohodly, že dětem předvedou pyrotechnický experiment zvaný faraonův had. První pokus se jim ale nepodařil, a tak jej chtěly zopakovat. Hlavní vedoucí měla při druhém pokusu nalít do ohniště líh, ale došlo k explozi.

Popálily se celkem tři děti – jeden kluk a dvě holčičky. Nejhůře dopadla šestiletá dívka, kterou museli lékaři letecky transportovat do vinohradské nemocnice na popáleninovou kliniku. Holčička tehdy utrpěla popáleniny druhého stupně na 43 procentech těla. Na více než pětině povrchu těla pak měla popáleniny třetího stupně.

Jedno obvinění v tomto případu už v minulosti padlo. Policie stíhá sedmačtyřicetiletou hlavní vedoucí kvůli těžkému ublížení na zdraví z nedbalosti.

Související obsah

Nyní je ze stejného přečinu obviněná také její o šest let mladší kolegyně. Oběma ženám v případě odsouzení hrozí až čtyři roky za mřížemi.

klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz