Zahraničí

Další drsný incident v USA! Policista muže škrtil a zběsile mlátil pistolí

Policie Spojených států řeší další brutální incident, který se odehrál v pátek ve městě Aurora. Jeden ze zasahujících strážců zákona mlátil pistolí muže, kterého se snažil zadržet. Opakovaně mu také vyhrožoval zastřelením. Záběry, které úřady zveřejnily, nejsou vhodné pro slabší povahy a řadu lidí šokovaly.

Incident začal jako volání na tísňovou linku kvůli vstupu na cizí pozemek. Na místě zasahující policisté John Haubert a Francine Martinezová zadrželi tři muže, na které měl být vydán příkaz k zatčení.

Zatímco se Martinezová snaží spoutat jednoho ze zadržených, další se dá na útěk, následuje ho i druhý muž. Kyle Vinson jen nechápavě zírá, to už k němu ale přiskočí Haubert a chce po něm, aby se přetočil na břicho.

"Co jsem provedl?" ptá se Vinson, který leží na zemi. Pak už ale policista míří zbraní na Vinsona, který stále netuší, co se děje. Jakmile je na zemi, dostane pistoli přímo k hlavě.

Vinson s policií plně nespolupracuje, v jednu chvíli začne brečet a snaží se vysmeknout. Haubert zadrženého během toho drží pod krkem, několikrát ho brutálně udeří služební zbraní do hlavy.

Související obsah

Policisté ho i nadále vyzývají, aby si lehl, Vinson opakuje, že nic neudělal a nechce kvůli tomu jít do vězení. "Jestli se pohneš, tak tě zastřelím," vyhrožuje Haubert zadrženému. Ten v pozadí pláče a opakuje, že nic neudělal. Na pomoc pak přijedou další policisté.

Oba zasahující teď čelí vážným obviněním. Šéfka policie v oblasti Aurora Vanessa Wilsonová celou akci veřejně odsoudila. "Tohle není policejní práce. Tohle není oddělení policie Aurora. Tohle byl zločin," popsala na tiskové konferenci.

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz