Naše Česko

Vzdělání na čerstvém vzduchu. Unikátní třída přivítá děti v září

Vzdělání na čerstvém vzduchu. Unikátní třída přivítá děti v září
Zdroj: Městský úřad Frenštát pod Radhoštěm

Na základní škole ve Frenštátě pod Radhoštěm na Novojičínsku dokončují práce na unikátní zelené učebně. Třída, ve které se děti budou od září učit, se totiž bude nacházet venku.

Děti z Frenštátu pod Radhoštěm si budou od září muset zvyknout na nový způsob výuky. Tamní Základní škola Tyršova totiž pro ně připravuje novou třídu.

"Zelená učebna umožní žákům pozorovat živé organismy v jejich přirozeném prostředí. Tím je přivede k zájmu o životní prostředí a jeho ochranu," popsala projekt mluvčí Frenštátu pod Radhoštěm Iva Vašendová.

Související obsah

Vašendová ještě dodala, že prostory nebudou k dispozici pouze dětem: "Škola získá místo pro projektové vyučování, které taky bude zároveň sloužit jako místo, kde se mohou setkávat různé komunity - počínaje samotnými dětmi a pedagogy, přes rodiče až po veřejnost."

Celkové náklady na výstavbu zelené učebny činily něco málo přes milion korun. Na její realizaci dostalo město dotaci ze Státního fondu životního prostředí ČR. Ta se pohybovala okolo půl milionu korun.

V nové třídě budou neobvyklé výukové pomůcky jako skalka, fóliovník, hmatový chodník nebo bylinková spirála. Chybět nebudou ani vyvýšené záhony. Práce na učebně nyní finišují.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz