Domácí

Na výročí našli v babyboxu čerstvě narozenou holčičku! Už má jméno

Na výročí našli v babyboxu čerstvě narozenou holčičku! Už má jméno
Zdroj: TV Nova

Přesně 13 let po otevření babyboxu v Pardubicích našli v pátek zaměstnanci za dvířky čerstvě narozenou holčičku. Dívenka zabalená do látkové pleny dostala jméno Lenka. Pardubice poskočily na třetí příčku v počtu odložených děťátek.

Holčička vstoupila do nového života dvířky pardubického babyboxu 30. července v 9:14. "Stala se sedmým letošním děťátkem, devátým pardubickým a 120. holčičkou," sdělil zakladatel babyboxů Ludvík Hess.

Podle lékařky ve službě je dívenka vitální, narodila se téhož dne, kdy ji našli. Vlasatá holčička příliš oblečená nebyla, ale dárce dítě zabalil do látkové pleny.

Související obsah

"Holčičku jsem pojmenoval Lenka podle pravé ruky Vojtěcha Nováka, šéfa Květiny Novák Praha, a. s., Lenky Barákové. Květiny Novák právě obdarovaly spolek Babybox mimořádně velkorysým darem a staly se tak hlavním dárcem babyboxu v Rokycanské nemocnici, který otvíráme v říjnu 2021 s pořadovým číslem 81," vysvětlil Hess.

Lenka byla odložena přesně 13 let po otevření babyboxu v Pardubicích, který již vyměnili za novější. "Při otvírání bych nikdy nevěřil, že právě v Pardubicích bude odloženo tolik dětí," zakončil Hess. Pardubice postoupily na třetí místo v počtu odložených děťátek za Prahu a Brno.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz