Domácí

Zdrogovaný řidič ujížděl před policisty. Nakonec se schoval na stromě!

Pětatřicetiletý zdrogovaný řidič ujížděl policistům na skútru noční Ostravou. Jel po louce, chodníku i cyklostezce a nepomohl ani zátaras. Na policisty navíc najížděl. Řidič nakonec havaroval a snažil se schovat na stromě.

Kličkoval a dával opačně směrovky. Tím na sebe upozornil policisty v Opavské ulici v Ostravě Třebovicích.

"Řidič skútru na pokus o zastavení nereflektoval a naopak měl před hlídkou zrychlit a začít kličkovat. Muži zákona se tedy rozhodli muže pronásledovat," popsala policejní mluvčí Eva Michalíková.

Související obsah

Do honičky se zapojily i další jednotky z okolí. Motorkář zběsile ujížděl po chodníku, louce, ale taky cyklostezce. Policisté proto postavili zátaras, jenže ani to nepomohlo.

Ujíždějící řidič skútru ho projel. Zřejmě proto, že už byl v úzkých, začal také najíždět na policisty. "Muži zákona naštěstí před nebezpečným motorkářem včas uskočili a v pronásledování pokračovali," uvedla Michalíková.

Související obsah

Honička pokračovala v lesíku, kde motorkář havaroval. Jenže ani to ho nedonutilo se vzdát. Vylezl na strom, odkud ho museli policisté sundat. Ukázalo se, že se šofér před jízdou posilnil drogami.

Teď má řidič zákaz řízení a 11 záznamů v rejstříku. "Komisař 5. oddělení obecné kriminality Ostrava proti muži zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání zločinu násilí proti úřední osobě a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí," potvrdila Michalíková.

mobi, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz