Domácí

Žena z Brna se vydala "po modré" k zázračné studánce, pohltila ji bažina

Žena z Brna se vydala "po modré" k zázračné studánce, pohltila ji bažina
Zdroj: HZS Pardubického kraje

Velmi nepříjemný zážitek má za sebou žena z Brna, která se s rodinou vydala po turistické trase k vyhlášené Holubí studánce u Městečka Trnávka. Jak v pátek informovali krajští hasiči, žena zapadla do bahna a začala se bořit, na pomoc jí vyjel traktor.

Rodina z Brna si chtěla zpříjemnit prázdniny a vydala se za pověstnou léčivou vodou Holubí studánky. Ačkoli se držela značené turistické trasy, jedna z výletnic se znenadání propadla do bahna.

"Hned jak jsem se o případu dozvěděl, vzal jsem traktor, protože s jinou technikou se do těch podmáčených míst, které tu po dešti jsou, nedostanete," přibližuje neobvyklý zásah zástupce velitele jednotky dobrovolných hasičů z Městečka Trnávky František Kozlovský.

Související obsah

Žena zapadla a lehla si na břicho. Snažila si pomoci rukama, ale jen se více bořila. "Žena byla zapadlá v bahně asi jeden metr. Pobral jsem s sebou do traktoru fošny, podlážky na lešení, abychom ženě pomohli," popisuje dramatické chvíle Kozlovský. Ten ještě stačil přivolat kolegy hasiče z Moravské Třebové.

Maminka se propadala stále hlouběji do bahna, pomoc ale naštěstí přišla včas. Ženu se podařilo vytáhnout. "Byla odvezena na hasičskou stanici, kde bylo provedeno její 'odbahnění'," vysvětlují hasiči. 

Související obsah

Aby se situace neopakovala, místo bude pro turisty označené. Hasiči ale apelují, aby lidé při procházkách dávali bedlivý pozor na cestu. "Až vyrazíte někam na výlet, třeba po 'modré', buďte opatrní. Nikdy nevíte, co se vám může stát," varují.

Holubí studánka získala název díky pověsti, která říká, že na toto místo zavedlo umírajícího vojáka hejno holubů. Voják se díky zázračné vodě vyléčil. Studánka se nachází vedle kapličky u značené turistické cesty.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman podepsal vyloučení Ruska a Číny z dostavby Dukovan

Prezident Miloš Zeman v pondělí podepsal zákon o nízkouhlíkové dohodě, který z dostavby jaderné elektrárny Dukovany vyřazuje firmy z Ruska a Číny. Zákon umožňuje využití technologií pouze od dodavatelů ze států, které přistoupily k mezinárodní dohodě o vládních zakázkách z roku 1996.

Píše se na Deník.cz