Domácí

Mrtvá matka s dítětem i "létající" BMW. Neděle je ve znamení nehod

Mrtvá matka s dítětem i "létající" BMW. Neděle je ve znamení nehod
Zdroj: Policie ČR

Během noci ze soboty na neděli a dopoledne se napříč Českem odehrálo několik vážných dopravních nehod. U Petrovic na dálnici D8 vyletělo auto ze silnice a přistálo na tunelu, na Orlickoústecku museli hasiči vyprošťovat spolujezdkyni z auta po nárazu do stromu. Nejvážnější nehoda se však stala u Karlových Varů, kde přišli o život dva lidé. Jednalo se o matku s dítětem.

Zhruba dva kilometry od Karlových Varů se okolo půl jedenácté dopoledne srazila dvě osobní auta. "Zranilo se pět lidí, dva z nich měli bohužel zranění neslučitelná se životem," sdělil redakci TN.cz policejní mluvčí Jakub Kopřiva. 

"Podlehli svým zraněním i přesto, že jim byla poskytnuta pomoc už na místě. Bohužel se jim už pomoci nedalo. Jedná se o jednu dospělou a jednu nezletilou osobu. Pravděpodobně, ale nemám to ověřené, se mělo jednat o matku a dítě," řekl nejprve mluvčí karlovarské záchranné služby Radek Hes. Později doplnil, že šlo opravdu o rodičku a jejího potomka.

"Další dvě osoby byly leteckou záchrannou službou Plzeň transportovány do nemocnice, jeden pacient byl převezen se středně těžkým zraněním do karlovarské krajské nemocnice," doplnil Hes.

Související obsah

"Příčinu a okolnosti nehody vyšetřujeme," uvedl Kopřiva a dodal, že silnice bude ještě několik hodin neprůjezdná kvůli vyšetřování a odstraňování následků.

Několik zraněných při dalších nehodách

V noci ze soboty na neděli si vyžádala tři vážná zranění nehoda na Opavsku, kde se srazila dvě osobní auta. Dvacetiletý muž skončil v bezvědomí a ohrožení života, lékař u něj zjistil těžké zranění obou nohou a hrudníku.

Ve vážném stavu byla i dospívající dívka, která utrpěla poranění nohy, ruky, hlavy a hrudníku, z auta musela být vyproštěna. Oba skončili ve Fakultní nemocnici v Ostravě. Třicetiletého muže se zraněním hlavy a hrudníku záchranáři po ošetření dopravili do Městské nemocnice Ostrava.

Související obsah

V brzkých ranních hodinách zaměstnala nehoda ústecké záchranné složky. Po páté hodině ranní při přeshraničním pronásledování najel řidič BMW mezi tunely Panenská a Libouchec na D8 u Německa na retardér a přeletěl přes oplocení.

Důvodem byla podle policie zřejmě vysoká rychlost. Auto se několikrát převrátilo a zůstalo zcela zdemolované stát na horní části tunelu.

Na dálnici D8 se odehrála zběsilá honička s nečekaným koncem. Podívejte se na reportáž TV Nova: 

"Tříčlenná posádka byla převezena na ošetření, veškeré další okolnosti nehody jsou předmětem prověřování," informoval mluvčí policie Daniel Vítek. "Zraněné hasiči snesli do sanitky z ochozu tunelu," doplnili ústečtí hasiči. Policie předpokládá, že tunel bude uzavřený až do středy.

Další nehoda se stala v neděli po půl jedenácté dopoledne na Orlickoústecku u obce Lanšperk. Osobní auto značky Renault  havarovalo v lesním úseku plném zatáček, 39letý řidič narazil do stromu. Jeho spolujezdkyni museli hasiči z auta vyprostit, posléze skončila v nemocnici.

Řidič na Orlickoústecku narazil do stromu, spolujezdkyni museli z auta vyprostit hasiči: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz