Krimi

VIDEO: Muž ujížděl policii, vzlétl i vrtulník. Zastavila ho až hrozba zbraní

Několik policejních jednotek včetně vrtulníku zaměstnal v sobotu odpoledne muž, který se dal na útěk před zákonem. Podle jihomoravské policie je podezřelý ze závažné násilné trestné činnosti. Nakonec jej zastavila až služební zbraň.

Jihomoravštví policisté podezřelého muže nejdříve vypátrali v Brně v Židenicích. Tam se však rozhodl dát na útěk. Zběsile, a často velmi vysokou rychlostí, ujížděl ukradeným osobákem značky Jeep ulicemi Židenic, Líšně a Slatiny, odkud zamířil na dálnici na Vyškov. Z ní pak odbočil na Slavkov a následně do Křenovic, které leží pár kilometrů od jihomoravské metropole.

Zasahující policisté následně muže dostihli právě až v Křenovicích, kde se rozhodl, že se jen tak nevzdá a dal se na útěk po svých. Muži zákona se tak rozhodli pohrozit výstřelem ze služební zbraně, což prchajícího donutilo se jim vzdát.

Související obsah

"V Křenovicích muže, který měl pozitivní test na drogy, policisté zajistili a následně umístili do policejní cely," informoval v neděli policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Podle informací policie muž před zadržením překročil zákon hned pětkrát. Měl odcizit několik osobních aut i motorku. "Vedle majetkových to byly i násilné skutky. Kriminalisté muže podezírají z dalšího možného závažného násilného jednání. Vyhodnocují a prověřují další získané informace," dodal Malášek. Bližší informaceneřekl, takže není jasné, zda zadržený muž například někoho napadl, či dokonce zabil.

Zdrogovaný řidič ujížděl policistům v Ostravě na skútru, chytili ho na stromě. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz