Zahraničí

Chorvatsko zasáhla silná bouřka, prudký vítr poničil domy i kemp

V neděli ráno zasáhla Chorvatsko silná bouřka, která s sebou přinesla zejména v okolí Záhřebu prudký vítr a déšť. Přírodní živel za sebou zanechal několik poničených budov i poškozený turistický kemp.

Bouře v neděli ráno zasáhla Sisacko-moslavinskou, Požežsko-slavonskou, Viroviticko-podrávskou župu a také okolí Záhřebu. Řádění přírodního živlu způsobilo materiální škody na budovách, potíže s dopravou a dodávkami elektřiny, informuje Dnevnik.

Ničivý vítr vyvracel stromy a způsobil škody na mnoha budovách. Poškozený je také turistický tábor na pláži v Petrinji. "Obloha zčernala, začalo jemně pršet, pak trochu silněji a pak přišel liják. Hrozně foukal vítr a voda se valila na všechny strany," popsal bouři obyvatel Petrinje Igor Pavleković.

Související obsah

Vítr byl dokonce tak silný, že v Petrinji strhl střechu místní školy. V zasažených oblastech aktuálně pracují hasiči, kteří pomáhají s odklízením vzniklých škod.

Tísňová linka obdržela ve spojitosti s bouřkou přes 50 oznámení, která se týkala především pádů stromů na silnice, poškozeného elektrického a telefonního vedení. Nikdo naštěstí nebyl při bouřce zraněn.

''Foukalo tak moc, že ​​jsem si myslel, že to je začátek hurikánu. Bouře trvala velmi krátce, ale zato byla opravdu silná," popsal další svědek řádění živlu.

V Chorvatsku na dálnici havaroval autobus. Zemřelo nejméně 10 lidí. Podívejte se na reportáž televize Nova (7/2021):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz