Domácí

Pardubičtí strážníci "hacknuli" auto, které zablokovali ostatní řidiči

Pardubičtí strážníci "hacknuli" auto, které zablokovali ostatní řidiči
Zdroj: Městská policie Pardubice

Hesla pomáhat a chránit se nedrží jen státní, ale i městská policie. Pardubičtí strážníci naposledy pomohli řidiči, který se nemohl dostat do svého auta. Důvodem byla sousední vozidla, která jejich majitelé zaparkovali až příliš blízko.

Spoustě lidí se občas stalo, že přišli ke svému vozidlu a sousední auto bylo zaparkované tak blízko, že nemohli na místo řidiče nastoupit. Většinou se tak museli k volantu dostávat přes místo spolujezdce.

Ani tuto možnost ale nemohl využít řidič v Pardubicích. Neohleduplně totiž zaparkovala auta z obou stran jeho vozu. Zoufalý řidič proto na pomoc zavolal městskou policii, která problém vyřešila.

Související obsah

Pardubičtí strážníci se neobvyklým zákrokem následně pochlubili na Twitteru. "Zprávy ne tak úplně z IT. Hackovat se nemusí jen PC. Naši strážníci hacknuli i auto. Jeho řidič se dostal do úzkých, dva další mu zaparkovali hodně natěsno," napsala městská policie. 

Celý problém vyřešil nakonec strážník tak, že zadními dveřmi pronikl do vozu, který odbrzdil, vyřadil a následně vytlačil.

Nešťastný řidič tak po dlouhé době konečně mohl odjet ze svého parkovacího místa. 


Záchranáři a strážníci v Pardubicích nedávno zachraňovali také muže, který uvízl v karavanu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz