Domácí

Ulice se zbarví do duhových barev. Startuje další festival Prague Pride

V Praze startuje 11. ročník festivalu Prague Pride podporující komunitu LGBT, tedy lesby, gaye, trans i bisexuály. Potrvá až do konce týdne a nabídne bohatý doprovodný program.

Od pondělního rána v hlavním městě visí duhové vlajky, které jsou symbolem LGBT komunity. Vyvěsila je pražská radnice, najdete je ale i na Čechově mostě nebo na prostředcích veřejné dopravy.

Tématem letošního ročníku je coming out, neboli proces přijetí vlastní sexuality. Hlavním místem festivalu bude celý týden pražský Střelecký ostrov, kde vznikne vesnička Pride Village. V pondělí večer tam bude festival slavnostně zahájen koncertem.

Související obsah

V následujících dnech pak na účastníky festivalu bude čekat sportovní i taneční program. V Kasárnách Karlín se zase budou promítat tematické filmy. Kromě Prahy se festival koná i v Brně. Tam jde o Pride week, jehož součástí budou besedy, výstava i mše na podporu sexuálních menšin.

Rebecca Diatilová, ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Krátká zpráva

Babiš bude mít příští středu návštěvu, přijede za ním maďarský premiér

Předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) příští středu navštíví maďarský premiér Viktor Orbán. Babiš Orbána přijme v Kramářově vile, kde spolu projednají hospodářskou a průmyslovou spolupráci, obranu, migraci a dopady pandemie covidu-19. Oba premiéři se pak setkají i s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO), maďarským ministrem zahraničních věcí a obchodu Péterem Szijjártem a ministrem pro inovace a technologie Lászlem Palkovicsem. Hlavní náplní jejich setkání bude návštěva společnosti AERO Vochody AEROSPACE, která se zaměřuje na konstrukci a výrobu vojenských a civilních letadel.

Píše se na Deník.cz