Domácí

Někteří lidé nosí slunečnice kolem krku. Přečtěte si, proč vás předbíhají

Někteří lidé nosí slunečnice kolem krku. Přečtěte si, proč vás předbíhají
Zdroj: TN.cz

Slunečnicová páska kolem krku. Téma, o kterém se v posledních dnech stále více diskutuje na sociálních sítích. Málokdo totiž ví, že žlutozelená stužka má na veřejnosti diskrétně signalizovat speciální potřeby buď jejího nositele, nebo těch, kteří ho doprovází.

Vlaková nádraží, obchody, letiště a další veřejná místa. Všude tam můžeme potkat člověka se zelenou páskou se žlutými slunečnicemi na krku. Jen málokdo v ní ale rozpozná symbol pro zvláštní potřeby jejich nositelů nebo těch, kteří je doprovází.

Pokud si všimnete, že někdo nosí slunečnicovou pásku, znamená to, že dotyčný nebo dotyčná, který je s ním, trpí mentální nebo fyzickou poruchou. Na co přesně žlutozelené pásky těmto lidem slouží, upozorňuje jeden z uživatelů na facebooku.

“Pokud uvidíte v supermarketu matku s dítětem, jak nosí tento symbol, znamená to, že věci, jako čekání ve frontě, mohou být pro dítě s autismem nesnesitelné, protože jim nerozumí,“ popisuje pan Šrámek na svém profilu a současně žádá ostatní uživatele o sdílení informace.

Související obsah

“Možná když si přečtete toto vysvětlení, takovou osobou pustíte před sebe v řadě. Možná jí necháte více prostoru. Možná pro ni budete mít větší pochopení,“ dodává Adam Šrámek závěrem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz