Domácí

Nebezpečný notebook vyhnal z bytů desítku lidí včetně malých dětí

V Plzni vypukl v úterý odpoledne požár. Může za něj notebook, kterému podle všeho explodovala baterie. Policisté museli evakuovat desítku lidí včetně dvou malých dětí, majitelku bytu záchranáři převezli do nemocnice.

Do panelového domu v Hodonínské ulici v Plzni zamířili v úterý odpoledne policisté i hasiči. Zaměstnal je požár v jednom z bytů v pátém patře, který vypukl kvůli notebooku. Podle portálu Krimi-Plzeň mu pravděpodobně explodovala baterie. Celková škoda se vyšplhá na půl milionu korun.

Jako první byli na místě policisté. "Naši kolegové z obvodního oddělení Vinice evakuovali desítku obyvatel domu včetně dvou malých dětí," uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Následně kromě hasičů dorazili také záchranáři. Ti do nemocnice odvezli devětatřicetiletou majitelku bytu, která se při požáru nadýchala zplodin.

Související obsah

Žena uvedla, že si z bytu jen na malou chvíli odskočila. Když se pak vrátila, tak hořela nejen celá postel, kde notebook ležel, ale i její okolí.

Požár se žena nejdřív pokusila uhasit sama pomocí hrnců s vodou. Jednotkám profesionálních i dobrovolných hasičů se po příjezdu brzy podařilo oheň dostat pod kontrolu. Po uhašení pak hasiči museli zakouřené prostory bytu odvětrat.

Vyšetřovatelé stále zjišťovali přesnou příčinu vzniku požáru. "Případ je v gesci hasičů, protože se skutečně jednalo o technickou závadu na notebooku," dodala Hokrová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman podepsal vyloučení Ruska a Číny z dostavby Dukovan

Prezident Miloš Zeman v pondělí podepsal zákon o nízkouhlíkové dohodě, který z dostavby jaderné elektrárny Dukovany vyřazuje firmy z Ruska a Číny. Zákon umožňuje využití technologií pouze od dodavatelů ze států, které přistoupily k mezinárodní dohodě o vládních zakázkách z roku 1996.

Píše se na Deník.cz