Domácí

U Kralup vykolejil vlak. Hlavní trať do Německa bude zřejmě stát celý den

U Kralup nad Vltavou ve středu ráno vykolejil nákladní vlak. Trať bude zablokovaná celý den. Obnovení provozu se očekává nejdříve ve čtvrtek ráno.

Na hlavní trati mezi Prahou a Děčínem ve středu ráno kolem 5. hodiny vykolejily tři vagóny nákladního vlaku. Nehoda se stala v úseku mezi Kralupy nad Vltavou a Libčicemi nad Vltavou. Nikdo nebyl zraněn.

Obnovení provozu se podle prvních odhadů odhadovala na poledne, ale situace se zkomplikovala. Následně České dráhy (ČD) očekávaly obnovení kolem 18. hodiny. Správa železnic byla ale v odhadu ještě pesimističtější. "Provoz na frekventované trati bude v úseku Kralupy nad Vltavou - Libčice nad Vltavou zastaven minimálně celý dnešní den," uvedla Správa.

Kolem poledne upravily odhad i České dráhy. Provoz by se podle nich na trať mohl vrátit ve čtvrtek kolem 4. hodiny ráno. Podle Správy železnic by se v ranních hodinách provoz mohl obnovit po jedné koleji. 

Zdroj: SŽ

"Momentálně probíhá vyšetřování nehody a odstraňování následků," uvedly České dráhy. Provoz na trati je tak zastaven a dopravce musel zajistit náhradní autobusovou dopravu. 

Související obsah

"Od 6:15 je zavedena kyvadlová náhradní autobusová doprava v úseku Kralupy nad Vltavou - Libčice nad Vltavou. V úseku Kralupy - Praha mohou cestující využít linku PID číslo 370," uvedly ČD. V úseku Kralupy nad Vltavou - Neratovice a dále do Prahy mohou cestující ČD využít i vlaky dopravce ARRIVA, kde jsou uznávány jízdní doklady ČD.

Některé vlaky jsou vedeny odklonem. Například vlaky EC 178 a EC 176 Berliner jsou v úseku Praha hlavní nádraží - Ústí nad Labem hlavní nádraží vedeny po odklonové trase přes stanice Lysá nad Labem a Mělník. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz