Krimi

Starostku Kouřimi našli mrtvou! Ležela pod okny úřadu

Starostka středočeského města Kouřim na Kolínsku spáchala ve středu ráno sebevraždu. Podle informací webu Aktu.cz skočila z okna. Obyvatelé jsou zdrcení. U městského úřadu se už objevují první květiny a svíčky.

Podle informací webu Aktu.cz spáchala ve středu kolem páté hodiny ráno starostka města Kouřim Zuzana Chmelová sebevraždu. Měla skočit z okna městského úřadu.

"Kolínští kriminalisté prověřují okolnosti pádu ženy z okna třetího patra. Vlivem pádu utrpěla zranění neslučitelná se životem a na místě zemřela," potvrdila TN.cz mluvčí policie Středočeského kraje Michaela Richterová.

Související obsah

"Kriminalisté nařídili soudní pitvu pro přesné zjištění příčiny smrti," doplnila policejní mluvčí. Zuzana Chmelová zemřela ve věku 60 let. Starostkou Kouřimi byla několik uplynulých volebních období. Zvolená byla za sdružení nezávislých kandidátů Kouřim – náš domov. Informaci potvrdilo i město Kouřim na sociálních sítích.

Podle tamních obyvatel starostka věnovala hodně času péči o seniory. "Považovala to za velice důležitou součást práce o město, protože senioři se občas můžou zdát jako opomíjená skupina, ale ona se snažila, aby se jim dobře žilo v Kouřimi," popsala vedoucí domova pro seniory Hana Kyselová pro TN.cz.

"V domově seniorů se se smrtí setkáváme často, ale toto je něco jiného. Jsme tu všichni zdrcení, ale musíme zkrátka pracovat dál," popsala pocity Kyselová. Podle ní se starostka hodně zabývala komunitou ve městě. To potvrzují i tamní obyvatelé. "Paní starostka mi hodně pomohla a je mi to velice líto. Byla velice hodná. Hodně lidí to tady zarmoutilo," řekl obyvatel Kouřimi.

Související obsah

"Já paní starostku měla strašně ráda, dělala hodně pro lidi, a to hlavně pro důchodce. Přišla jsem, protože chci zapálit svíčku. Byla vynikající člověk," zavzpomínala pro TV Nova další z místních. "Zřejmě jí selhaly nervy. Měla spousty problémů, někteří lidi na ni byli zlí," myslí si.

"Starala se, aby se tu lidem dobře žilo. Starala se o všechny, kteří potřebovali pomoc. Kdokoliv potřeboval, mohl za ní přijít a vždycky ho vyslechla a snažila se pomoct," vzpomínala vedoucí domova pro seniory v Kouřimi. S tím souvisí i to, že Kouřim dvakrát za sebou uspěla v soutěži Obec přátelská rodině v letech 2015 a 2016.

Na starostku zavzpomínala na sociálních sítích i hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková (STAN). "Paní starostka vedla Kouřim od roku 1998 a byla velice oblíbená. Byla čestná, upřímná, otevřená k veřejnosti a pracovitá," sdělila Pecková na Facebooku. Připomněla také, že v roce 2016 Zuzana Chmelová (dříve Čiháková) získala titul Komunální politik roku.

O události jsme informovali i v Televizních novinách:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz