Krimi

Muž si spletl kurýra s milencem ženy. Po zahradě ho naháněl s mačetou

Policisté ve čtvrtek zveřejnili video pořízené během pondělního zásahu v Praze. Na pomoc je přivolal ustrašený kurýr, který tvrdil, že ho po zahradě naháněl majitel domu s mačetou. Agresivní muž byl podle vyšetřovatelů přesvědčený, že manželku nachytal při nevěře.

Ačkoli si majitel domu kurýra sám objednal, když ho objevil s manželkou, nenapadlo ho nic lepšího, než že jde o jejího milence. Vzal si do ruky mačetu a začal ho nahánět po zahradě. Takový je v kostce incident, který v pondělí museli řešit pražští policisté.

Členové pohotovostní motorizované jednotky vyjížděli do Zbraslavi zhruba ve čtvrt na tři odpoledne. Před domem už na ně čekal vystrašený kurýr, který tvrdil, že si ho objednal sám majitel domu.

"Sdělil, že si připlatil službu navíc za přinesení pračky do bytu a odvezení staré. Pracovník se ve sjednaný čas dostavil na místo, kde se v tu dobu nacházela pouze žena objednavatele. V momentě, kdy kurýr na chodbu přinesl novou pračku, vrátil se domů objednavatel, který na něj začal okamžitě křičet," přiblížila okolnosti incidentu mluvčí policie Violeta Siřišťová.

Související obsah

Nezůstalo ale jen u slov. Muž si následně vzal do ruky mačetu a se slovy "Já tě zabiju!" vystartoval proti poslíčkovi. "Agresor si myslel, že se jedná o milence jeho ženy. Poškozený před útočníkem utekl a zavolal na linku 158," objasnila mluvčí.

Policisté podezřelého našli na zahradě již bez mačety, na první pohled podle nich bylo jasné, že pil alkohol. "Muž vykřikoval, že chce zabít policisty a pracovníka kurýrní služby," dodala Siřišťová.

Strážci zákona muže zpacifikovali a vzhledem k tomu, že muž neustále vykřikoval nesmyslné věci, přivolali na místo záchranku. "U muže následně provedli dechovou zkoušku, která ukázala hodnotu více než tři promile. Záchranka podezřelého za doprovodu policie převezla k lékařskému ošetření," dodala mluvčí.

Pětačtyřicetiletý muž je podezřelý z nebezpečného vyhrožování, za což mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi. Případem se zabývají policisté spolu s kriminalisty.

Zdroj: Policie ČR
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz