Domácí

Konec uzavírek na D1 je na dohled. Oprava dálnice se chýlí ke konci

Oprava dálnice D1 pomalu končí. Stavební firma dnes zahájila pokládku betonu na posledním úseku. Na podzim by tak řidiči mohli po letech projet nejvytíženější českou dálnici bez omezení.

Toto je poslední velká stavební akce na dálnici D1. Finišer pokládá vrstvu betonu na 178. kilometru. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) slibuje, že takové stroje na naší nejvytíženější dálnici už dlouho neuvidíme.

"Tímto bude zakončena oprava této velké akce," uvedl Tomáš Gross, ředitel ŘSD, závod Praha. Řidiči se už mohou těšit na chvíli, kdy projedou po dálnici D1 bez jediného omezení.

Související obsah

Zbývá položit asfalt, osadit svodidla a na podzim bude hotovo. Obří rekonstrukce spolkla úctyhodné množství materiálu. "Při betonáži cementobetonového krytu bylo použito přibližně 900 tisíc kubíků betonu," doplnil Gross.

Opravy začaly v roce 2014. Za tu dobu stavební firmy kromě opravy vozovky zdemolovaly a znovu postavily několik betonových mostů. Opravená dálnice by měla vydržet minimálně dvacet let provozu.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz