Krimi

Brutální loupež, pak "přistání" na vršku tunelu. Detaily zběsilé honičky

Máme pro vás další podrobnosti ke zběsilé honičce na dálnici D8 u Petrovic na Ústecku, která minulý týden skončila saltem auta až na vršek dálničního tunelu. Televize Nova exkluzivně získala od Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) záznam pronásledování vozu řítícího se dvousetpadesátikilometrovou rychlostí. A k případu, který začal brutální loupeží, se poprvé vyjádřila i saská policie.

Celé to začalo minulou neděli v noci kousek od Drážďan. "Tři občané Česka ve věku 20, 35 a 37 let přepadli 57letého muže v jeho domě. Muže spoutali, ukradli jeho BMW, drahý fotoaparát, televizi, další elektroniku a ujeli. Dotyčný se vlastními silami vysvobodil kolem čtvrté hodiny ráno a zavolal nám, že byl přepaden," popsal mluvčí saské policie Marko Laske.

Německá pohraniční i státní policie rozjela pátrání. Jedna z hlídek červený bavorák zahlédla na dálnici A17 a honička začala. "Auto jsme pronásledovali nějakých 50 kilometrů, až na území Česka. Vůz se pohyboval rychlostí přes 250 kilometrů v hodině," doplnil Laske.

Nakonec ale dělá posádka auta osudovou chybu. Vjíždí do uzavřeného úseku dálnice. A tohle je zlomový okamžik. Posádka auta si plete únikový pruh pro nouzové odstavení kamionů s odbočovacím.

Únikový pruh zafungoval jako skokanská rampa. Auto letělo dvacet metrů vzduchem. Po dopadu balancovalo po opěrné zdi a přerazilo dvacet plotových sloupků. Auto se otočilo kolem své osy, pak pokračovalo pozadu a narazilo do opěrné zdi, kterou přeskočilo. Vůz zdemoloval vysílač mobilního operátora nad dálničním tunelem.

Související obsah

"Chtěli jsme jim poskytnout první pomoc. Oni ale z toho vraku vylezli sami. Ani se nám nechtělo věřit, že se jim téměř nic nestalo," nechápe Laske.

"Jeden z nich je v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem a dva v mostecké nemocnici. Ani jeden není v ohrožení života a v současné době je hlídá policie," vypočítává mluvčí Krajské zdravotní Jana Mrákotová.

Do Německa se trojice Čechů ještě vrátí. Na výslech, k soudu a za přepadení a loupež nejspíš i do německého vězení.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz