Krimi

Závěry vyšetřování: Ze srážky vlaků v Kdyni obvinili strojvedoucího

Loňskou nehodu vlaků v Kdyni na Domažlicku způsobil strojvedoucí, který jel rychleji, než měl. Takové jsou závěry vyšetřování kriminalistů, na základě kterých padlo po téměř roce obvinění. Za obecné ohrožení z nedbalosti hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi padesátiletému muži. Ten s obviněním nesouhlasí.

Vyšetřování nehody dvou vlaků v Kdyni na Domažlicku, při které se zranilo 19 lidí, trvalo téměř rok. Nakonec se policisté rozhodli obvinit z obecného ohrožení z nedbalosti padesátiletého muže. Jako první informaci přineslo Právo.

Kriminalisté došli k závěru, že jeden ze strojvedoucích kvůli vyšší rychlosti nedokázal na kluzkých kolejích ubrzdit motoráček, projel návěstidlem na červenou a srazil se s protijedoucí lokomotivou, která táhla měřicí vagon. 

"Jako strojvedoucí osobního vlaku při vjezdu do železniční stanice Kdyně nedovoleně překročil stanovenou rychlost, nezastavil v místě určeném pro výstup a nástup cestujících a nezastavil ani před návěstidlem se signálem stůj na odjezdu z nádraží,“ objasnila TN.cz domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Související obsah

Podle mluvčí měl strojvedoucí vjet do stanice rychlostí 60 km/h, povolená byla ale pouze čtyřicítka.

Padesátiletý muž se závěry kriminalistů nesouhlasí a prostřednictvím svého obhájce podal stížnost proti usnesení o zahájeném trestním stíhání. "Nyní bude rozhodovat státní zástupce,“ uvedla Brožová. Muži v případě odsouzení hrozí až osm let za mřížemi. 

Vážná nehoda se stala loni v září. Zranilo se celkem 19 lidí včetně pěti dětí. Čtyři lidé těžce. Jednoho museli z vlaku vyprostit hasiči.

Připomeňte si událost v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz