Zahraničí

Kate a William ukázali rozkošnou dcerku Charlotte. Pomáhá motýlům

Kate a William ukázali rozkošnou dcerku Charlotte. Pomáhá motýlům
Zdroj: TN.cz

Princ William a vévodkyně Kate zveřejnili v sobotu na sociálních sítích novou fotku své roztomilé dcerky, princezny Charlotte. Malá šlechtična na ní nejen pózuje, ale zároveň se účastní bohulibé akce, jejímž cílem je počítat motýly.

"Chtěli jsme se podělit o tyhle nádherné motýly - babočku admirála a babočku paví oko, kteří jsou součástí velkého sčítání motýlů konajícího se napříč Spojeným královstvím," napsali vévoda a vévodkyně z Cambridge na twitteru.

Zároveň všechny vyzvali, aby motýly také počítali, "protože to nejsou jen stvoření, která je radost mít kolem sebe, ale jsou také extrémně důležitá."

Kromě zblízka vyfocených motýlů je na jednom ze zveřejněných snímků zachycená i šestiletá princezna Charlotte, které se v dlaních třepotá už zmíněná babočka admirál. Podle britských Sky News je fotografie součástí série snímků, které v hrabství Norfolk pořídila přímo vévodkyně Kate.

Související obsah

Velké počítání motýlů je akcí, která má v celé Velké Británii ukázat, nakolik je životní prostředí zdravé pouze tím, že lidé počítají motýly a hlásí, jaké druhy zpozorovali. Dobročinná organizace Butterfly Conservation se obává, že populaci motýlů letos nepříznivě ovlivnilo nezvykle studené a vlhké jaro.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz