Domácí

V Táboře srazil vlak muže! Přišel o část nohy, v nemocnici bojuje o život

V Táboře srazil vlak muže! Přišel o část nohy, v nemocnici bojuje o život
Zdroj: Leoš Kučera/ HZS Praha

Jihočeští policisté prošetřují nehodu, která se stala v sobotu po poledni u železniční zastávky v Táboře. Vlak tam srazil zhruba sedmdesátiletého muže a amputoval mu část nohy. Senior ztratil mnoho krve, do nemocnice ho převezli ve velmi vážném stavu.

Vlak srazil chodce krátce po poledni u zastávky Tábor-Čápův dvůr, kde je železniční přejezd i přechod pro pěší. Senior vstoupil do kolejiště těsně před příjezdem vlaku.

"Strojvůdce, který přijížděl do stanice, už nestihl včas zareagovat. Muže viděl na poslední chvíli a došlo k jeho sražení," sdělil policejní mluvčí Milan Bajcura.

Související obsah

Vlak muži amputoval část nohy. "Muž utrpěl závažné devastující poranění v oblasti končetin. Záchranáři jej ošetřili, stabilizovali a napojili na umělou plicní ventilaci. K nehodě byl následně vyslán také vrtulník LZS, který muže ve velmi vážném stavu převezl na anesteziologicko-resuscitační oddělení nemocnice v Českých Budějovicích," sdělila mluvčí záchranářů Zuzana Fajtlová.

Proč do kolejiště vstoupil a jestli mohlo jít o úmysl, v tuto chvíli není jasné. "Policisté Obvodního oddělení Tábor prověřují okolnosti, jak k nehodě došlo," sdělil Bajcura.

Železniční doprava byla kvůli nehodě zastavená desítky minut. Před 14. hodinou byl však provoz na trati obnoven.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz