Domácí

V Táboře srazil vlak muže! Přišel o část nohy, v nemocnici bojuje o život

V Táboře srazil vlak muže! Přišel o část nohy, v nemocnici bojuje o život
Zdroj: Leoš Kučera/ HZS Praha

Jihočeští policisté prošetřují nehodu, která se stala v sobotu po poledni u železniční zastávky v Táboře. Vlak tam srazil zhruba sedmdesátiletého muže a amputoval mu část nohy. Senior ztratil mnoho krve, do nemocnice ho převezli ve velmi vážném stavu.

Vlak srazil chodce krátce po poledni u zastávky Tábor-Čápův dvůr, kde je železniční přejezd i přechod pro pěší. Senior vstoupil do kolejiště těsně před příjezdem vlaku.

"Strojvůdce, který přijížděl do stanice, už nestihl včas zareagovat. Muže viděl na poslední chvíli a došlo k jeho sražení," sdělil policejní mluvčí Milan Bajcura.

Související obsah

Vlak muži amputoval část nohy. "Muž utrpěl závažné devastující poranění v oblasti končetin. Záchranáři jej ošetřili, stabilizovali a napojili na umělou plicní ventilaci. K nehodě byl následně vyslán také vrtulník LZS, který muže ve velmi vážném stavu převezl na anesteziologicko-resuscitační oddělení nemocnice v Českých Budějovicích," sdělila mluvčí záchranářů Zuzana Fajtlová.

Proč do kolejiště vstoupil a jestli mohlo jít o úmysl, v tuto chvíli není jasné. "Policisté Obvodního oddělení Tábor prověřují okolnosti, jak k nehodě došlo," sdělil Bajcura.

Železniční doprava byla kvůli nehodě zastavená desítky minut. Před 14. hodinou byl však provoz na trati obnoven.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz