Domácí

Spěchají do řeckého ohnivého pekla. Čeští hasiči se blíží k Aténám

Kolona hasičů z Česka, kteří vyrazili na pomoc Řecku, se blíží ke svému cíli. V neděli měli přestávku v bulharské Sofii a večer znovu vyrazili. V pondělí už budou poprvé nasazeni při likvidaci požárů v okolí Atén.

Přes naše území svištěla kolona červených cisteren bez jediného zastavení. Řidiči vzorně uhýbali ke krajnici i na Slovensku, ale v Maďarsku se hasičský konvoj poprvé zadrhl. V okolí Budapešti potkával jednu nehodu za druhou. "Strávili jsme v kolonách celkem pět hodin," odhadl velitel výpravy Richard Franc.

Dispečeři nakonec vyjednali pomoc od maďarské policie, která jim průjezd usnadnila. Cesta Rumunskem byla sice bez kolon, ale řidiči potrénovali svoji ostražitost. Pod kola aut jim totiž vbíhaly krávy.

Patnáct hasičských vozidel budí po cestě velkou pozornost – při tankování obsadí hasiči celou čerpací stanici. Po čtyřiadvaceti hodinách jízdy dorazili na základnu svých kolegů v bulharské Sofii. Řidiči měli povinný odpočinek až do šesté hodiny večer, kdy pokračují na řeckou hranici.

Související obsah

Do akce po boku Izraelců, Francouzů, Ukrajinců, Rumunů nebo Slováků půjdou čeští hasiči už během pondělí. Pomoc proudí z celého světa, ale oheň se pořád šíří. Děsivý pohled na ohnivé peklo, které polyká jejich domovy, se naskytl obyvatelům ostrova Euboia.

Češi pomáhají likvidovat požáry také v Albánii, kam odletěl policejní vrtulník s pětičlennou posádkou. Během sedmi hodin shodil na hořící lesy přes sto tisíc litrů vody. Pomoc je sjednána na sedm dnů a v případě potřeby bude prodloužena.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Probační služba přestala využívat náramky

Elektronický monitoring odsouzených a obviněných v listopadu skončil. Probační služba totiž měla problémy s dodavatelem náramků firmou SuperCom. Vrátí se tedy k namátkovým kontrolám. Ministerstvo spravedlnosti je na tuto variantu připraveno. Informoval o tom mluvčí ministerstva Vladimír Řepka.

Píše se na Deník.cz