Zahraničí

Hvězda seriálu Ženatý se závazky přiznala vážnou nemoc. Nedá se léčit

Hvězda seriálu Ženatý se závazky přiznala vážnou nemoc. Nedá se léčit
Zdroj: Profimedia

Christina Applegatová, představitelka Kelly Bundové z legendárního sitcomu Ženatý se závazky, přiznala boj s těžkým onemocněním. Už několik měsíců herečku sužuje roztroušená skleróza. Nedá se vyléčit, existují jen léky na mírnění příznaků.

Applegatová oznámila boj s vážnou chorobou přes sociální sítě. Půvabná blondýnka svou nepříznivou diagnózu dlouho tajila.

"Před několika měsíci mi diagnostikovali roztroušenou sklerózu. Byla to pro mě velká neznámá. Ale naštěstí se můžu opřít o lidi, které znám a kteří tím také trpí. Je to nesmírně těžká cesta. Jak ale víme, po každé cestě se dá projet. Dokud ji nějaký pitomec nezablokuje," napsala herečka na twitter.

Roztroušená skleróza napadá nervový systém, nervové buňky v mozku a míše spolu přestávají komunikovat. Nemocný postupně přichází o fyzické schopnosti a stává se invalidním, doprovázejí to i psychické potíže. Nelze ji vyléčit, pouze mírnit obtíže.

Související obsah

Applegatové bylo teprve 16 let, když se poprvé objevila na televizních obrazovkách jako Kelly Bundová v seriálu Ženatý se závazky. Pamatovat si ji můžete i z filmů Návštěvníci: Cesta do Ameriky nebo Matky na tahu, za epizodní roli Amy Greenové v sitcomu Přátelé získala v roce 2003 cenu Emmy. Nedávno zazářila v seriálu Smrt nás spojí.

Zdroj: Profimedia

Pro herečku to není první střetnutí se zákeřnou nemocí. V roce 2008 porazila rakovinu prsu. Kromě dvojité masektomie jí tehdy museli odstranit i vaječníky a vejcovody.

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz