Domácí

Na Hodonínsku se převrhla kánoe s vodáky. Muž i tři děti jsou v nemocnici

Kánoe s několika vodáky se ve středu odpoledne převrhla na řece Moravě ve Vnorovech na Hodonínsku. Hasiči z vody zachránili dvě děti a dospělého muže. Záchranáři je poté spolu s dalším dítětem převezli do nemocnice.

Záchranáři vyrazili do Vnorov ve středu krátce po půl páté odpoledne. "Přijali jsme oznámení, že se převrhla kánoe s pěti lidmi. Když jsme přijeli na místo, tak jedno dítě bylo ve válci jezu. Hasič na laně jej vytáhl. Následně jsme zachránili z vody dospělého muže, který plaval 30 metrů po proudu, a jedno dítě,“ řekl TN.cz mluvčí hasičů David Jirouš.


Další dva lidé, mezi nimiž mělo být i jedno dítě, se z vody dostali sami už před příjezdem hasičů. Nikdo se naštěstí vážněji nezranil.

Související obsah


"Ošetřili jsme čtyři lidi. Dospělého muže jsme převezli ve stabilizovaném stavu na urgentní příjem do brněnské nemocnice. Péči jsme poskytli i třem dětem, ty jsme transportovali do nemocnice na kontrolní vyšetření,“ doplnila vedoucí operačního střediska záchranářů Barbora Truksová Zuchová.


Podle Truksové Zuchové děti nebyly v ohrožení života, ale byly spíše podchlazené. Co se přesně stalo, zatím není jasné.


Na místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému (IZS). "Byli jsme tam se čtyřmi jednotkami. Přiletěl také policejní a záchranářský vrtulník,“ uzavřel Jirouš.

České řeky jsou plné vodáků a záchranáři jsou v pozoru. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz