Videoreportáž

Opařil spícího spoluvězně horkou vodou. Pobyt v cele si prodlouží

Olomoucký vrchní soud potvrdil devítiletý nepodmíněný trest Jakubu Janeczkovi. Podle vyšetřovatelů měl Janeczko svého spoluvězně polít vařící vodou na hlavě a krku. Stalo se to ve chvíli, kdy jeho nic netušící oběť, se kterou měl dlouhodobé spory, spala. Do cely si odsouzený záměrně přinesl konvici s vařící vodou. Napadený bude bez trvalých následků.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Cestující si odmítla nasadit roušku, letadlo nad Atlantikem se muselo vrátit do Miami

Let společnosti American Airlines směřující o Londýna se ve středu musel kvůli jedné cestující vrátit zpět do Miami. Kapitán Boeingu 777 tak rozhodl poté, co si žena podle federálního nařízení odmítla nasadit roušku. Po přistání ji z letadla odvedla policie a žena byla zařazena na americký interní seznam osob, kterým je odepřen vstup na palubu letadla, informovala agentura AP s odkazem na vyjádření aerolinek.

Krátká zpráva

Kamion převážející výbušniny se střetl s motorkou, výbuch zabil nejméně 17 lidí

Nejméně 17 lidí přišlo v Ghaně o život a dalších 59 bylo zraněno při explozi kamionu, který převážel výbušniny. Podle agentury AFP byl výbuch byl následkem dopravní nehody, při které došlo ke střetu s motocyklem. Masivní exploze vytvořila na místě srážky hluboký kráter a srovnala se zemí desítky budov v okolí.

Píše se na Deník.cz