Zahraničí

Muž postřílel v anglickém Plymouthu pět lidí. Útočil na příbuzné i kolemjdoucí

Tragická událost ochromila ve čtvrtek vpodvečer město Plymouth na jihozápadě Anglie. Střelec pálil do lidí a pět jich zabil, včetně jednoho dítěte. Mnoho dalších je zraněných. Nakonec obrátil zbraň proti sobě.

Střelbu nahlásili vyděšení obyvatelé předměstské čtvrti Keyham po 18. hodině. Na místo ve chvíli dorazilo velké množství policistů včetně zásahové jednotky a záchranáři s mnoha sanitkami i několika vrtulníky, informují britská média.

“Střelec vykopl dveře domu a začal pálit,“ cituje BBC očitou svědkyni. Nejdříve se ozval křik a pak padly první tři nebo čtyři výstřely. Muž potom podle ní vyběhl na ulici a střílel i po kolemjdoucích. Další svědek popsal, že odbočil za roh domu a narazil na maníka s brokovnicí, který byl oblečen celý v černém. Rychle se mu klidil z cesty.

Zdroj: Profimedia

Policie potvrdila šest mrtvých včetně střelce a větší počet zraněných. Daily Mail píše, že mezi obětmi jsou příbuzní pachatele, ale i lidé, kteří šli náhodou kolem. V domě, kam vtrhnul, měla podle svědků žít žena s batoletem. Policisté později uvedli, že jednou z obětí je dítě. Střelec spáchal sebevraždu.

Související obsah

Policisté široké okolí uzavřeli a vyzvali obyvatele, aby nevycházeli ven. Evakuovali i blízké nákupní centrum. Další informací bylo, že nejde o teroristický čin a už nehrozí žádné nebezpečí. Místní politici označili situaci za velmi vážnou s tím, že je to pro město a jeho občany ponurý den.

Tragický incident je první hromadnou střelbou v Británii po jedenácti letech,. Tehdy muž při svém běsnění ve městě Whitehaven a jeho okolí zastřelil 12 lidí a 11 zranil. Od té doby hromadní vrahové použili nože či výbušniny.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Probační služba přestala využívat náramky

Elektronický monitoring odsouzených a obviněných v listopadu skončil. Probační služba totiž měla problémy s dodavatelem náramků firmou SuperCom. Vrátí se tedy k namátkovým kontrolám. Ministerstvo spravedlnosti je na tuto variantu připraveno. Informoval o tom mluvčí ministerstva Vladimír Řepka.

Píše se na Deník.cz