Domácí

Tragická nehoda: Motorka se srazila s traktorem, zemřeli dva lidé

Hned dvě vážné nehody se staly v Česku v pátek večer jen v rozmezí necelé půl hodiny. Asi deset minut po šesté se srazila tři auta na Plzeňsku, kolem půl sedmé zemřeli motorkář a spolujezdec při srážce s traktorem.

Vážná nehoda tří osobních aut se stala na silnici E49 na Plzeňsku nedaleko odbočky na Chrančovice asi deset minut po šesté večer v pátek. Na místo okamžitě vyrazili hasiči, policisté i záchranáři včetně vrtulníku. Silnice byla kvůli nehodě uzavřená.

"Jednu vážně zraněnou asi 40letou ženu, ale mimo ohrožení života transportuje Leteckou záchrannou službou na urgentní příjem Fakultní nemocnice Lochotín, další asi 25letá žena utrpěla středně těžké poranění. Na místě jsou další lehce zranění," popsala mluvčí plzeňské záchranky Mária Svobodová.

Podle policie se zranilo celkem devět lidí. "Příčina dopravní nehody je v šetření, na místo jede soudní znalec z oboru doprava," přiblížila mluvčí plzeňské policie Dagmar Brožová.

Související obsah


Krátce po půl sedmé večer se srazila motorka a traktor severně od Jičíněvsi v Královéhradecké kraji. Řidič motorky i spolujezdec zemřeli. "Dechová zkouška traktoristy na alkohol měla negativní výsledek," uvedla mluvčí trutnovské policie Šárka Pižlová.

 
"Na místě zasahují profesionální hasiči z Jičína a dobrovolní z Kopidlna," řekla mluvčí královéhradeckých hasičů Martina Götzová.
 

Podle informací TV Nova odbočoval traktor z vedlejší cesty. Když už byl ve svém pruhu, tak do válníku, který táhl, narazila motorka.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz