Zahraničí

Problémy na cestě do Chorvatska trvají! Lidé mají nárok na kompenzaci

Železniční trať u města Koprivnica v chorvatsko-maďarském pohraničí je po středeční srážce vlaků stále neprůjezdná. Cestující společnosti Regiojet, která vypravuje každý den do Chorvatska vlak, tak musí v úseku Záhřeb – Split využívat náhradní autobusovou dopravu. Turisty, kteří míří pouze do Rijeky, čeká objížďka a musí počítat se zpožděním. Zástupci chorvatské železnice tvrdí, že provoz obnoví v sobotu ve 14 hodin.

Každý den Regiojet přepravuje na trase Praha – Split zhruba 1300 cestujících, kteří musí kvůli komplikacím na trati počítat i s několikahodinovým zpožděním.


Páteční spoj z Chorvatska nabral téměř čtyřhodinové zpoždění. Podle mluvčího společnosti Regiojet ale budou mít cestující nárok na finanční kompenzaci.

Související obsah

"Ve chvíli, kdy zpoždění přesáhne 120 minut, tak vzniká nárok na kompenzaci. Jsou tam samozřejmě ještě další parametry. Právě podle toho to naše zákaznické centrum bude řešit s cestujícími," uvedl mluvčí společnosti Aleš Ondrůj.

V úseku Záhřeb – Split je pro cestující připravena náhradní autobusová doprava. "Ta se v tuto chvíli týká zhruba 500 cestujících denně. I za cestu autobusem je kompenzace části jízdného, protože je jasné, že komfort je ve srovnání s lůžkovým kupé odlišný," řekl Ondrůj.

Související obsah

Kompenzace za vzniklé škody bude chtít i společnost Regiojet. "My budeme určitě komunikovat s chorvatskými železnicemi a určitě také ony budou chtít znát viníka té nehody, který pak zřejmě ponese náklady, které jsou s tím spojené," dodal mluvčí společnosti.

Vlaky by se na trať měly vrátit v sobotu ve 14 hodin. Sobotní spoj do Chorvatska už tak pojede bez omezení. V opačném směru ale ještě cestující s omezením počítat musí.

mb, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Spalovna v pražských Malešicích bude týden mimo provoz

Ve středu zachvátil spalovnu v Malešicích požár, několik dní až týden bude mimo provoz. Shořela jedna z budov rozsáhlého areálu. Do opětovného zprovoznění spalovny se bude pražský odpad vozit na skládky v okolí metropole.

Píše se na Deník.cz