Zajímavosti

Myslivci v lesích vábí zvěř. Přilákat laně se pokusil i reportér TV Nova

V těchto dnech můžeme v našich lesích slyšet zvláštní a tajemné zvuky. Většinou je ale vyluzují myslivci, kteří vábí zvěř. Ta má právě období říje a myslivci se jí tak snaží pomoci. Vábit laně se pokusil v lese nedaleko Mladé Boleslavi i reportér TV Nova Jan Zálužský.

Srnky o reportéra na začátku moc nejevily zájem. Zkoušel je vábit, jak se dalo, ale možná dělal něco špatně. Co by měl zlepšit a jak správně zvěř přilákat, poradil myslivec Jakub Šec.


Ten reportérovi ukázal dva druhy vábniček zvěře. "Mám první vábničku, na tu můžu předvést hlas mladého hledajícího jelena,“ popsal Šec. Podle myslivce se však takové zvíře vyznačuje tím, že přestože hledá, nikdy nenajde. Na druhý nástroj poté Šec předvedl hlas starého hledajícího jelena.

Související obsah


Zároveň přiznal, že myslivci vábí jeleny především proto, aby je k sobě dostali blíž a mohli si je nejen důkladně prohlédnout, ale také poslechnout jejich hlas. "A když svatý Hubert dá, tak budeme mít štěstí a uvidíme lásku mezi jelenem a laní,“ uzavřel Šec.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

Dle dosavadních zjištění je „téměř jisté“, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější, prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě omikronu před těžkou formou onemocnění koronavirem.

Píše se na Deník.cz