Zahraničí

V Maďarsku havaroval autobus. Zemřelo osm lidí, další jsou zranění

Vážná nehoda autobusu se stala v neděli brzy ráno nedaleko Budapešti. Autobus převážel zhruba 50 lidí, podle policie osm z nich zemřelo. Další jsou zranění.

Z dosud neznámých příčin vyjel autobus před pátou hodinou ranní z dálnice M7 a převrátil se na bok. Nehoda se stala asi 70 kilometrů od Budapešti na hlavní trase mezi maďarským hlavním městem a jezerem Balaton. Autobus havaroval ve směru na Budapešt.

Podle policie nehodu nepřežilo osm lidí, dvě osoby byly vážně zraněny a 46 osob utrpělo lehčí zranění. Autobus měl maďarskou poznávací značku a podle maďarské agentury MTI narazil do pilíře nadjezdu. 

Dálnice je momentálně ve směru na Budapešť uzavřena a policie provoz odklání. Ve směru na Balaton dopravu podle policie komplikují řidiči, kteří zpomalují a sledují nehodu. "Buďte opatrní, dodržujte pravidla a dodržujte správnou vzdálenost, abyste se vyhnuli dalším nehodám," vyzvala policie na Twitteru.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Novým brněnským biskupem se stal Pavel Konzbul

Papež František ve čtvrtek jmenoval nového brněnského biskupa. Tím se stal dosavadní pomocný biskup Pavel Konzbul. Informovalo o tom brněnské biskupství na svém webu. Nahradí tak Vojtěcha Cikrleho, který byl ve funkci od roku 1990.

Krátká zpráva

Bývalý rektor Zima bude kandidovat na prezidenta

Exrektor Univerzity Karlovy a profesor Tomáš Zima se rozhodl, že bude kandidovat na post prezidenta republiky. Potvrdil to redakci TN.cz. "Rozhodl jsem se tak proto, že celý život pomáhám lidem jako lékař, učím studenty a kolegy a vedl jsem také velké instituce. Rád bych, aby naše země byla spokojená, bezpečná a bez extrémů," řekl Zima.

Píše se na Deník.cz