Zahraničí

Mám imunitu, chce se bránit v kauze zneužívání syn královny Alžběty

Mám imunitu, chce se bránit v kauze zneužívání syn královny Alžběty
Zdroj: TV Nova

Syn britské královny Alžběty se proti obvinění ze zneužívání hodlá bránit diplomatickou imunitou. Princ Andrew v roce 2001, kdy údajně zneužil 17letou Virginii Giuffreovou, pracoval totiž ve Spojených státech jako britský vyslanec v oblasti obchodu.

Právníci prince Andrewa vymysleli, jak ho bránit v kauze zneužívání nezletilé dívky. Chtějí totiž využít diplomatické imunity. V případě, že by tato snaha vyšla, soud by se případem vůbec nezabýval. O nové taktice právníků informoval britský deník Daily Mirror. Obvinění člen královské rodiny přitom stále odmítá.


Prince zažalovala minulý týden Virginia Giuffreová. Tvrdí, že ji v roce 2001 třikrát zneužil, v té době jí bylo 17 let. Případ je součástí kauzy finančníka Jeffreyho Epsteina, ten údajně s mladými ženami obchodoval a Giuffreová tvrdí, že k sexu právě s princem Andrewem ji donutil pod pohrůžkou násilí. Syn královny Alžběty ale byl ve stejném roce zároveň ve Spojených státech britský vyslanec v oblasti obchodu, což je pozice, ke které náleží i diplomatická imunita.

Související obsah


Podle právníka Spencera Kuvina, který zastupuje mnoho Epsteinových obětí, bude diplomatická imunita členovi královské rodiny nejspíš stačit. "Právníci paní Giuffreové musí překonat obří překážky, aby se případ vůbec dostal před porotu," prohlásil. Pokud se případ řešit bude, budou se jej právníci snažit smést ze stolu. "Určitě použijí diplomatickou imunitu a budou s ní mít velkou šanci,“ doplnil Kuvin.

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz