Krimi

Muž chtěl cestovat bez jízdenky, na strážníka se měl zákeřně vrhnout

Zákeřné a nečekané napadení strážníka městské policie v Hradci Králové řeší tamní policisté. Zaútočil na něj opilec, který se pokoušel nastoupit do autobusu bez jízdenky.

V neděli krátce před osmou ráno se do autobusu městské hromadné dopravy v Hradci Králové pokoušel nastoupit muž bez platné jízdenky.

Řidič ho několikrát vyzval, aby si koupil jízdenku novou, jenže zjevně opilý muž na to vůbec nereagoval, pohodlně se usadil na sedadle a odmítal autobus opustit. A protože to není výjimečný incident, řidiči mají přesné instrukce, jak postupovat.

Související obsah

Do několika minut byli na místě strážníci městské policie. Ani to ale muže k rozumnému chování nepřimělo, spíš naopak. Jeho agresivita se stupňovala, až naprosto nečekaně svojí hlavou zaútočil na hlavu strážníka. Takzvaná hlavička zasáhla svůj cíl, ale pak už bylo jen otázkou několika vteřin, než muž ležel spoutaný na zemi. Zbytek pak už řešili státní policisté, za útok na veřejného činitele muži hrozí až čtyřletý trest vězení.

A protože podobně agresivní cestující nejsou výjimkou, městští strážníci uspořádali pro řidiče hradeckých autobusů už v minulosti kurz sebeobrany. Šoféři se tam učili, jak se bránit a jak zareagovat na případný útok.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz