Zahraničí

Oblast Francouzské riviéry je v plamenech. Zasahuje tam 900 hasičů

Tisíce lidí, včetně turistů v kempech, museli evakuovat hasiči kvůli požáru, který vypukl nedaleko Francouzské riviéry. Rychle se šířící oheň zdevastoval 6 tisíc hektarů země. Při zásahu se zranilo šest hasičů, dvacet lidí se nadýchalo kouře.

Jen několik minut na sbalení věcí měli turisté na Francouzské riviéře. Stovky hasičů totiž museli zasahovat nedaleko Saint-Tropez v oblasti Var, kde od pondělí zuří požár. Ten už stihl pohltit téměř 6 tisíc hektarů lesů a křovin. V úterý v noci o tom informoval server BBC.

S ničivým živlem bojuje 900 hasičů a 120 policistů. Ti evakuovali turisty ze sedmi kempů, z nichž mnohé pohltily plameny. Obyvatelé se schovávají ve vysokých budovách škol, v tělocvičnách a na radnicích. Někteří se pokoušeli ze zasažené oblasti utéct.

Související obsah

"Zkusili jsme se otočit a auto se dostalo do příkopu, takže jsme museli uběhnout míli jediným směrem, kam jsme mohli jít, s obrovskými požáry na obou stranách silnice,“ řekla jedna z obyvatelek Guru-Murthy.

Požáry si zatím nevyžádal žádnou oběť. Při zásahu se zranilo šest hasičů a dvacet lidí se nadýchalo kouře. Oheň se vznítil během dlouhotrvajících veder, v úterý tam teplota vzduchu dosáhla až 35 stupňů Celsia.

Jižní Francie je zatím poslední zemí, kde letos vypukly požáry. Podobné zažili nebo stále prožívají také lidé v Chorvatsku nebo Řecku a Albánii.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz