Domácí

Hasiči na Bruntálsku zasahovali u požáru plynu, evakuovali desítky lidí

Bruntálští hasiči zasahovali ve středu odpoledne u požáru a masivního úniku plynu v obci Vrbno pod Pradědem. Evakuovány musely být desítky lidí, a to včetně klientů domova pro mentálně postižené.

"K úniku plynu a následnému požáru došlo kvůli překopnutí přípojky při stavebních pracích," uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela pro TN.cz s tím, že nikdo nebyl zraněn.

Policisté však museli evakuovat zhruba dvě desítky lidí v ulicích poblíž Náměstí svatého Michala, což se dotklo i klientů ústavu pro mentálně postižené. Na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů.

Související obsah

Podle ředitele ústavu Sagapo Petra Konečného byli všichni obyvatelé ústavu evakuováni do klidové zóny. "Všichni klienti jsou v pořádku. Nácviky požárního poplachu provádíme dvakrát ročně," sdělil.

"Hasiči mají situaci pod kontrolou, hlavní středotlaké potrubí a dvě souběžné přípojky, které jsou poškozené, neustále ochlazují proudy vody. Plameny nejsou vůbec vidět, zbytky plynu vyhořívají ještě ve výkopu. Aby mohlo být potrubí zcela bezpečně uzavřeno a nemusely přitom být zastaveny dodávky plynu pro obyvatele Vrbna pod Pradědem, uvažuje se o vyhloubení vhodného otvoru v neodkryté části potrubí a definitivním zaslepení přípojek," informoval ve středu odpoledne Kúdela.

K velkému úniku plynu došlo také na jaře v Praze. Z výkopu šlehaly několikametrové plameny. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz