Zahraničí

Žena má vzácnou alergii na vodu. Bolestivé jsou pro ni i vlastní slzy

Žena má vzácnou alergii na vodu. Bolestivé jsou pro ni i vlastní slzy
Zdroj: Profimedia

Zatímco zejména v horkých letních měsících má vodu většina lidí spojenou s úlevou, pro třiadvacetiletou Britku představuje muka. Bolest jí nezpůsobuje například jen sprchování, ale i vlastní slzy. Podle webu Mirror má totiž vzácnou alergii.

Třiadvacetiletá Niah Selwayová z jihoanglického města Hastings je pro vědce opravdový oříšek. Patří totiž mezi malý počet lidí, kteří trpí alergiií na vodu – takzvanou akvagenní kopřivku.

Mladá Britka ale podle webu Mirror nemá alergické reakce jen na vodu jako takovou. Nesnese ani kontakt s žádnými tělními tekutinami. Ukrutnou bolest žena cítí i tehdy, když pláče a utrpení jí přináší i moč. Příjemným zážitkem pro ni ovšem nepředstavují ani obličejové masky.
 

Britce její zdravotní stav znemožňuje normální život. "Všechno, co denně dělám, mi působí bolest, která pohltí celé moje tělo. Je to naprosto vyčerpávající. Většinu svého času trávím zotavováním," nechala se slyšet žena.


"Pokaždé, co se slzy dotknou mojí kůže, na pokožce se mi hned objeví červená a svědivá vyrážka. Do 10 minut se pak dostaví pocit, kdy se mi zdá, že celé moje tělo hoří," popsala Britka.


Akvagenní kopřivku, kterou trpí i Niah Selwayová, má na světě jen hrstka lidí. Příčinu této ojedinělé formy alergie ale vědci dosud neodhalili.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Spalovna v pražských Malešicích bude týden mimo provoz

Ve středu zachvátil spalovnu v Malešicích požár, několik dní až týden bude mimo provoz. Shořela jedna z budov rozsáhlého areálu. Do opětovného zprovoznění spalovny se bude pražský odpad vozit na skládky v okolí metropole.

Píše se na Deník.cz