Krimi

Policista na výletě poznal kradené BMW, strhla se zběsilá honička

Policista na výletě poznal kradené BMW, strhla se zběsilá honička
Zdroj: Policie ČR

Plzeňští policisté ve středu večer pronásledovali kradený osobák značky BMW, který se řítil vysokou rychlostí centrem města. Řidiče nakonec zastavil až policejní zátaras. Na podezřelé auto navíc policisty upozornil jejich kolega, který nebyl ve službě.

Auta si všiml jako první policista v civilu, který se byl ve svém volnu projet na motorce. Ten navíc věděl, že podobné BMW bylo v Německu nahlášeno jako kradené. Ihned proto kontaktoval hlídku uniformovaných policistů a sám zatím osobák pronásledoval, aby mohl udávat jeho polohu.

"Jakmile si věc převzala policejní hlídka, začala zběsilá honička Plzní. Na výzvy k zastavení pomocí výstražného a zvukového zařízení s červeným nápisem STOP řidič nereagoval. Naopak přidal na rychlosti a městem projížděl vysokou rychlostí," uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Související obsah

Svojí agresivní jízdou přitom mladík ohrožoval ostatní řidiče. Policisté mu proto následně zatarasili cestu a zběsilou honičku tím ukončili. Orientační test na přítomnost omamných a návykových látek navíc u mladíka ukázal pozitivní výsledek na amfetamin a metamfetamin.

"Následnou lustrací policisté zjistili, že mladý muž má uložen platný zákaz řízení motorových vozidel, a to až do července roku 2022. Lustrace vozidla potvrdila, že automobil je nahlášený jako odcizený. Ve věci zahájili úkony trestního řízení a prověřují veškeré okolnosti," dodala Raindlová.

Zběsilá honička v ulicích Prahy. Řidiče zastavil náraz do domu. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz