Domácí

Troufalost za volantem! Muž policii přiznal, že popíjel přímo za jízdy

Troufalost za volantem! Muž policii přiznal, že popíjel přímo za jízdy
Zdroj: Policie ČR

Muž, který měl v pátek brzy ráno nehodu na Pelhřimovsku, se před policií vůbec neostýchal. Rovnou totiž přiznal, že za volantem popíjel alkohol.

Devětapadesátiletý řidič, který na Pelhřimovsku v pátek po čtvrté ráno převážel dřevo, havaroval a auto převrátil do příkopu. Náklaďák tak skončil na boku, ale muži se nic nestalo. Z příjezdu policie si navíc nic nedělal. Hned směle vypověděl, že během jízdy pil alkohol.

"Policisté u něho naměřili hodnotu přesahující 2,7 promile alkoholu v dechu. Řidič měl vyjíždět z Opavy a jel přes Havlíčkův Brod, kde začal požívat alkoholické nápoje. V pití pokračoval i při cestě směrem od Havlíčkova Brodu až k místu nehody na Pelhřimovsku," uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

I když se muž při nehodě nezranil, stejně skončil v nemocnici. "Na výzvu policistů se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Poté policisté podnapilého řidiče zajistili a převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy. Byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky," upřesnila Čírtková.

Související obsah

Muž se bude muset vypořádat ještě s dalšími následky hazardní jízdy. "Odtah havarované soupravy si bude zajišťovat majitel jízdní soupravy, kterého policisté vyrozuměli," doplnila Čírtková.

Upozornila také, že průjezd na silnici, kde muž havaroval, se zřejmě v pátek večer neobejde bez omezení. "Vyproštění se bude realizovat až večer, po 21. hodině, a to vzhledem k tomu, že se jedná o silnici I. třídy a velice frekventovaný silniční tah. V této době proto bude v místě omezený provoz a není vyloučeno, že na nezbytně nutnou dobu bude zapotřebí silnici uzavřít," řekla.

Na kontroly kamionové dopravy se navíc policisté budou zaměřovat i nadále. "Plně naložená jízdní souprava je vzhledem ke své hmotnosti v provozu kolosem, který v případě dopravní nehody může způsobit ostatním účastníkům silničního provozu fatální následky. V tomto případě se jízdní souprava převrátila mimo komunikaci, ale mohla vyjet do protisměru, kde hrozí riziko čelních střetů," varoval Rostislav Sůva, vedoucí dopravního inspektorátu Pelhřimov.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz