Naše Česko

Začala sklizeň chmelu. Pěstitelé mají pro milovníky piva dobrou zprávu

V Česku v pátek začala sklizeň chmelu a štáb televize Nova byl u toho. Letošní chmel bude podle pěstitelů stát za to. Kvůli pravidelným dešťům očekávají, že bude nejlepší za posledních několik let a milovníci piva se tak mají na co těšit. O česání i retro atmosféru se na chmelnicích starají studenti.

Zhruba třítýdenní maraton sklízení chmele se v pátek rozběhl naplno. Musí se sklidit z téměř pěti tisíc hektarů včas. Na chmelnicích se proto pracuje od rána do večera. 

Brigádníci se sjeli ze všech koutů republiky. Jak sami říkají, práce na chmelu má své kouzlo. "Jezdíme sem od střední školy, tak už nám to zůstalo. Je to práce za každého počasí," svěřil se jeden z brigádníků.

Související obsah

"Když se letos do těch chmelnic podívám, tak je to radost, že se to povedlo. První rozbory kvality říkají to samé. České pivo potvrdí to renomé nejlepšího piva na světě," řekl majitel chmelnice Aleš Mašanský.

"Letošní pivo bude vynikající, protože chmel roste ve výborných podmínkách. Musí to tedy ještě vydržet a pak se chmelaři můžou těšit na dobře nachmelené pivo," dodal předseda Svazu pěstitelů chmele Luboš Hejda.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z vraždy mladé irské učitelky byl obviněn Slovák (31)

Z vraždy třiadvacetileté učitelky Ashling Murphyové byl ve středu irskými úřady obviněn slovenský státní příslušník Jozef Puška (31). Podle BBC žil zadržený v Tullamore ve středním Irsku a po sdělení obvinění byl umístěn do vazby. Jeho právník požádal o bezplatnou právní pomoc a tlumočnické služby. Policisté v souvislosti s vraždou zdrželi ještě jednoho podezřelého muže, ten byl propuštěn bez obvinění.

Krátká zpráva

Vůdce gangu pašeráků lidí dostal 15 let vězení

Belgický soud odsoudil šéfa vietnamského gangu pašeráků lidí k 15 letům odnětí svobody a pokutě 920 000 eur. Vo Van Hong (45) byl hlavou skupiny, která byla zodpovědná za úmrtí 39 Vietnamců, kteří byli v říjnu 2019 nalezeni udušení v návěsu kamionu na jihovýchodě Anglie. V loňském roce britský soud odsoudil v této kauze další čtyři podezřelé k trestům odnětí svobody v rozmezí od 13 do 27 let.

Píše se na Deník.cz