Domácí

Obuškem ubil známého. Půjde na sedm let do vězení

Na sedm let má jít do vězení muž z Bíliny, který obuškem ubil známého. Nechal ho zraněného u vlakových kolejí a muž později zemřel. Stalo se to loni v říjnu, útočník měl být původně souzen za vraždu, nakonec ale odešel s nižším trestem za ublížení na zdraví.

Původně to vypadalo na vraždu. Loni v říjnu našli policisté mrtvého mladého muže u železniční trati v Bílině. Vyšetřování ukázalo, že ho obžalovaný zbil tak surově, až svým zraněním později podlehl. Útočník ho tam nechal zemřít bez pomoci, lékaři by mu přitom dokázali pomoct. Podle kriminalistů zbil útočník muže půlmetrovým obuškem.

"Odsouzený se k činu doznal, ty stopy, které byly nalezeny na místě, ho rovněž usvědčovaly," uvedl soudce Krajského soudu Ústí nad Labem Jiří Bednář.

Související obsah

Útočníka ale nakonec nesoudí za vraždu, se státním zástupcem se výměnou za přiznání dohodl na vině a trestu. Odsedí si sedm let za ublížení na zdraví s následkem smrti. Vyšetřování trvalo bezmála rok, pro kriminalisty byl prý problém sehnat svědky.

"Muselo se vyčkat znaleckých posudků, řady odborných vyjádření a také výslechu svědků. Bylo poměrně složité zajistit výslechy, řada svědků patřila mezi bezdomovce a bylo po nich pátráno," řekl státní zástupce Vladimír Jan. Rozsudek je kvůli dohodě obžalovaného se státním zástupcem pravomocný.

kdu, TN LIVE
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz