Domácí

U Prahy hledali běhajícího medvěda. Video bylo falešné, zjistila policie

Pražští policisté v pondělí na základě oznámení zjišťovali, jestli se nedaleko hlavního města pohybuje medvěd. Na linku 158 totiž někdo zavolal, že zvíře viděl na silnici mezi Dolními Břežany a Zbraslaví. Městskému úřadu Dolní Břežany pak dotyčná osoba poskytla video, které se ukázalo jako falešné. Policisté proto pátrání odvolali.

Na linku 158 někdo v pondělí ohlásil, že se u Prahy pohybuje medvěd hnědý. Policisté začali oznámení i poskytnuté video prověřovat, ale zjistili, že se jednalo o falešný poplach. "Policisté objížděli celé okolí, ale žádné místo neodpovídalo tomu z videa," řekla TN.cz po 17. hodině mluvčí policie Michaela Richterová.

 

 

Související obsah

Falešné video se nevědomky šířilo z obecního úřadu z Dolních Břežan. Někdo jim totiž záběry poslal. "Byl to takový kolotoč. Někdo to měl od někoho a ten to měl také od někoho. Nakonec jsme přišli na to, že video nebylo natočeno v okolí Prahy," dodala mluvčí.

Tyto záběry rozpoutaly policejní akci:

S hledáním policistům pomáhal i vrtulník. Později odpoledne byl zásah ukončen a vrtulník se vrátil na základnu. Pokud by se zvíře skutečně u Prahy pohybovalo, na místo by byli povoláni odborníci na odchyt a veterinář.

ada, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz